Nie żyje popularny trader kryptowalut. Kolejna zagadkowa śmierć postaci z tego rynku | Wiadomości | CrypS.

Nie żyje popularny trader kryptowalut. Kolejna zagadkowa śmierć postaci z tego rynku

Zabójca

Popularny trader nie żyje od conajmniej kilku dni. Policja wskazuje, że doszło do przestępstwa w którym brały udział osoby trzecie. 


Dlaczego Fernando Pérez Algaba został zamordowany? 

Pérez nie żyje na skutek porachunków mafijnych 

Fernando Pérez do tej pory prowadził biznes w Argentynie, który skupiał się na handlu kryptowalutami. Analiza jego odnalezionych zwłok wskazuje, że zabójstwo zostało wykonane w sposób wskazujący na profesjonalizm w tej dziedzinie. Z tego powodu podejrzewa się, że może za nim stać mafia. Dodatkowym dowodem wskazującym, że w śmierci Fernando brały udział osoby trzecie jest fakt, że jego ciało zostało poćwiartowane i znalezione w walizce

Przebieg wydarzeń 

Według miejscowych mediów, trader kryptowalut oraz influencer – Algaba – został uznany za zaginionego w dniu 18 lipca. To wtedy nie zwrócił kluczy do wynajmowanego apartamentu i nie odpowiadał na połączenia telefoniczne właściciela lokalu. Niestety koniec historii okazał się mroczny, gdyż jego szczątki zostały znalezione niecały tydzień później tj. 23 lipca, przez grupę dzieci w mieście Ingeniero Budge (prowincja Buenos Aires).

W workach znaleziono elementy poćwiartowanego ciała w postaci nóg i przedramion. Następnie policja postanowiła opróżnić zbiornik w którym znajdował się pakunek. Dzień później znaleziono plecak, a w nim – głowę influencera. Ofiarę zidentyfikowano na podstawie odcisków palców i tatuaży. Według wstępnych wyników sekcji zwłok – Pérez zginął od kilku strzałów z pistoletu, a dopiero później jego zwłoki poćwiartowano i wrzucono do wody. Wstępny motyw sugeruje niespłacone długi. W związku z toczącym się postępowaniem zatrzymano jednego podejrzanego. 

Jak żył Fernando Pérez?

Algaba bez wątpienia był znanym handlarzem kryptowalut w Buenos Aires, gdzie prowadził biuro zatrudniające 25 innych traderów. Ponadto posiadał również znaczną liczbę obserwujących na Instagramie – ponad 917 000 użytkowników. Większość jego postów to luksusowe samochody i ukochany pies. Z raportów wynika, że Algaba miał dług w wysokości 900 000 peso argentyńskich (3,300 dolarów) związany z odbitymi czekami, dług w wysokości 1,2 mln peso argentyńskich (4,400 dolarów) wobec banków i kolejny dług na kwotę 70 000 dolarów również związany z odbitym czekiem. W związku z tym pojawia się pytanie – skąd brał środki na luksusowe życie, skoro musiał się zadłużać w bankach na tak śmieszne kwoty? 

Tajemnicze śmierci milionerów krypto

Co ciekawe – pod koniec 2022 roku w społeczności kryptowalut pojawiły się rozmaite teorie dotyczące tajemniczych i nagłych śmierci miliarderów z branży kryptowalut. Pomiędzy październikiem, a grudniem 2022 roku Nikolai Mushegian – współzałożyciel MakerDAO, makler kryptowalut – Javier Biosca, współzałożyciel Amber Group Tiantian – Kullander, rosyjski miliarder z branży kryptowalut – Vyacheslav Taran oraz znaczący akcjonariusz Bithumb – Park Mo, także zmarli w niewyjaśnionych okolicznościach. To pokazuje, że prawdopodobnie tam gdzie są większe pieniądze, jest również większe ryzyko i być może – układy mafijne. 

Zabójca

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.