Shiba Inu przestanie być memecoinem? Projekt wykonuje przełomowy ruch | Wiadomości | CrypS.

Shiba Inu przestanie być memecoinem? Projekt wykonuje przełomowy ruch

bonk nowy memecoin Shiba Inu [SHIB]

Kolejna ciekawa wiadomość ze świata Shina Inu. Blockchainowy most projektu Shibarium zostaje uruchomiony – na razie w celu jego przetestowania. Ten blockchain warstwy drugiej związany z memecoinem shiba inu ma zmienić to, jak postrzegamy psią kryptowalutę.


Shiba inu chce być poważnym projektem

Shiba inu to popularny memecoin. Tyle że jego twórcy mają o wiele większe ambicje, niż dotąd myśleliśmy. Chcą wykorzystać projekt jako bazę do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Tym ma być wspomniany blockchainowy most, który staje się dostępny do publicznych testów. W założeniu ma umożliwiać użytkownikom przesyłanie tokenów między dwiema sieciami –  Shibarium i Ethereum. Wspomniany pierwszy łańcuch –  Shibarium – ma dać SHIB nowe życie. Token nie będzie już memecoinem, ale ma dostać użyteczność, co może postawić go obok np. etheru.

Według głównego programisty projektu, Shytoshi’ego Kusamy, most początkowo pozwoli użytkownikom przesyłać tokeny ETH do Shibarium, które ma zacząć działać w przyszłym miesiącu. Oczekuje się, że każdy transfer zajmie maksymalnie do 30 minut.

Wspomniana „warstwa druga” to zestaw narzędzi, które są poza głównym łańcuchem. Warstwa ta jest jednak zbudowana na bazie protokołów warstwy pierwszej. W praktyce warty drugie pomagają w rozwoju “jedynek”, np. zwiększając skalowalność głównej sieci, poprzez jej odciążanie. Po prostu “dwójka” bierze na siebie pewne zadania, z których zwalnia “jedynkę”.

Cel Shibarium

Deweloperzy związani z SHIB deklarowali wcześniej, że Shibarium będzie koncentrować się na technologiach związanych z metaverse i aplikacjach do gier. Może też być wykorzystywane przy działaniach związanych z NFT.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. oficjalne konto projektu Bad Idea AI na Twitterze przekazało, że rozpoczynają współpracę z shiba inu. Samo Bad Idea działa na granicy rynku tokenów i sztucznej inteligencji.

Twórcy shiba inu podali, że społeczność BAD „wnosi do ich nadchodzących projektów sporą wiedzę na temat sztucznej inteligencji”.

Wraz z innymi naszymi partnerami, takimi jak Unification (…) mamy teraz potężny zestaw narzędzi i plan decentralizacji, który obejmuje sztuczną inteligencję

– napisał Shiboshi Kusama, programista społeczności Shiba Inu.

bonk nowy memecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.