Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.09.2023]

Kursy kryptowalut 27.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 września 2023 roku.


Spis treści:


Binance sprzedaje swój rosyjski oddział

Binance poinformowało o sprzedaży ich rosyjskiej filii giełdzie, która została uruchomiona dopiero wczoraj. Wiedzieliście o tym, że inwestorzy z tego kraju stanowią kluczową część wszystkich użytkowników odwiedzających największą z platform do handlu kryptowalutami?

Czytaj więcej: Binance oficjalnie opuszcza Rosję. Tajemnicza giełda przejmuje lokalny oddział

Politycy obu frakcji w USA naciskają na SEC w sprawie ETF-ów na BTC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kombinuje jak może, by tylko nie dopuścić do zatwierdzenia wniosków o ETF oparty na cenie spot bitcoina. Jednakże nie można przekładać decyzji w tej sprawie w nieskończoność oraz powoływać się na różne obawy bez solidnego uzasadnienia w praktyce. Instytucja jest coraz bardziej naciskana ze wszystkich stron politycznych, a podmioty ubiegające się o historyczną zgodę na bitcoinowy ETF także próbują sprytnie podejść regulatora.

Czytaj więcej: Gary Gensler postawiony pod ścianą w sprawie spotowego ETF-u na bitcoina

Meksykański kartel rozlicza się w etherze za narkotyki

Słynny kartel, posiadający już miano legendarnego w środowisku kryminalnym, zaczął wykorzystywać kryptowaluty do przekazu pieniędzy za handel fentanylem. Organizacja przestępcza znana jako Sinaloa została powiązana z jednym z handlarzy, który dla niej prał cyfrowe aktywa na topowej giełdzie.

Czytaj więcej: Ethereum wykorzystane przez słynny kartel narkotykowy. Trzymali środki na Binance

CEO Coinbase wściekły na Chase UK. Wzywa do bojkotu banku

Wczorajsze ogłoszenie spółki zależnej JPMorgan, działającego w Wielkiej Brytanii Chase UK, wywołało sporo kontrowersji wśród tamtejszej społeczności kryptowalut. Instytucja przekazała bowiem, że od 16 października przestanie świadczyć usługi z zakresu płatności w cyfrowych aktywów powołując się na niebezpieczny charakter tego rynku. Z jednego strony, to banki nie są temu rynkowi potrzebne, by dokonywać kryptowalutowych transakcji, ale jeśli spojrzy się na ponoć prokryptowalutową politykę Wielkiej Brytanii, to pojawia się tu pewien dysonans. Do całej sprawy odniósł się dyrektor generalny Coinbase – Brian Armstrong – który nie ukrywał, że jest oburzony zapowiedzianą zmianą. Zwrócił się na X do premiera tego kraju, by ten zajął odpowiednie stanowisko w tej sprawie.

Czytaj więcej: Sytuacja kryptowalut w UK się pogarsza. CEO Coinbase ostro reaguje na ostatnią decyzję topowego banku

Zawarto porozumienie w kwestii używania AI w Hollywood

Po pięciu miesiącach zakończył się protest pracowników z branży filmowej w Hollywood. Ich strajk dotyczył wykorzystania technologii sztucznej inteligencji do pisania scenariuszy oraz produkcji nowych filmów. Teraz Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych przekazało, że zawarto porozumienie, które określa, kiedy i jakich przypadkach można posiłkować się tą technologią oraz komu się przypisuje wkład w wykonaną pracę nad powstaniem nowych treści.

Kursy kryptowalut 27.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.