Binance oficjalnie opuszcza Rosję. Tajemnicza giełda przejmuje lokalny oddział | Wiadomości | CrypS.

Binance oficjalnie opuszcza Rosję. Tajemnicza giełda przejmuje lokalny oddział

Binance Rosja

Binance wykonało ważny ruch, który umożliwia giełdzie całkowite opuszczenie rosyjskiego rynku. Działająca w tym kraju filia została sprzedana nowo utworzonej giełdzie CommeEX. Chociaż inwestorzy z sankcjonowanego państwa stanowią ważną część klientów dowodzonej przez Changpeng Zhao firmy, to ta zdecydowała się wycofać całkowicie ze świadczenia im swoich usług.


Największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlu poinformowała, że dokonała sprzedaży swojego oddziału obsługującego klientów z Rosji. Przejęła go oficjalnie utworzona dopiero wczoraj nowa platforma o nazwie CommEx.

Binance wycofuje się z Rosji

Jak dowiadujemy się z opublikowanego przez firmę oświadczenia, całkowite opuszczenie przez nią Rosji jest czasochłonnym procesem, który powinien zająć do roku czasu. Binance zapewnia, że wszystkie cyfrowe aktywa należące do rosyjskich inwestorów pozostają bezpieczne i posiadają odpowiednią ochronę.

Tę decyzję uzasadniono tym, że dalsza działalność giełdy w Rosji, czyli kraju podlegającym pod zachodnie sankcje wywołane agresją militarną wobec Ukrainy, jest niezgodna ze strategią zgodności, jaką prowadzi Binance.

Jesteśmy pewni długoterminowego rozwoju branży Web3 na całym świecie i skupimy naszą energię na ponad 100 innych krajach, w których działamy

– komentuje dyrektor ds. zgodności Binance, Noah Perlman.

Jak przekazał, firma wesprze wszystkich swoich rosyjskich klientów w pomyślnej migracji ich kont na nową platformę do handlu cyfrowymi aktywami, czyli CommEx.

Do sprawy odniósł się również sam Changpeng Zhao, który wspomniał o tym, że wszyscy Rosjanie korzystający z usług Binance, którzy są w posiadaniu natywnego tokena platformy – BNB – będą również uprawnieni do handlu tym aktywem z 25% zniżką handlową na CommEX.

Co więcej, Binance podkreśla w opublikowanym oświadczeniu, że gdy już uda się całkowicie zamknąć etap migracji wszystkich kont i kryptowalut na nową platformę, giełda przestanie mieć jakąkolwiek styczność z rynkiem rosyjskim.

W przeciwieństwie do podobnych transakcji zawieranych przez międzynarodowe firmy w Rosji, Binance nie będzie miało stałego podziału przychodów ze sprzedaży ani nie utrzyma żadnej opcji odkupu udziałów w biznesie

– zadeklarowano.

Co wiemy o CommEX?

Nie wiadomo jednak nic na temat tego, jakie są warunki przejęcia klientów Binance przez CommEX. Nowa giełda została odpalona dopiero 26 września i jest zaprojektowana tak, by pełnić usługi wymiany cyfrowych aktywów oraz handel nimi.

Ujawniono już, że dostępne będą opcje handlu spotowego, ale i również dotyczące kontraktów terminowych. Nowa platforma działa wyłącznie w języku rosyjskim oraz angielskim, co tylko potwierdza, że jej targetem są inwestorzy z tego kraju.

Zgodność ponad zysk

Binance chcąc czy nie, musiało w końcu ustąpić i zacząć wycofywać się z obsługi inwestorów z Rosji. Raz, że nie zrobienie tego narusza sankcje, jakimi są oni obłożeni przez zachód, przez co giełda otrzymałaby zapewne multi milionowe kary, to i jej wizerunek mógłby zostać nadszarpnięty na arenie międzynarodowej.

Rosjanie stanowią do teraz kluczową część klientów tej platformy, bowiem jak podaje serwis LikeWeb, ta grupa inwestorów stanowi obecnie jedno z największych źródeł odwiedzin platformy Binance.com. Rosjanie odpowiadają za 6,9% wszystkich wizyt na giełdzie. 

Binance Rosjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.