Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.07.2023]

Kursy kryptowalut 27.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 lipca 2023 roku


Spis treści:


Rynek gamingowy jest zawirusowany. Lepiej uważajcie na te gry

W sieci krąży w ostatnim czasie niebezpieczny wirus, który atakuje zarazem i urządzenia od firmy Microsoft oraz także te od firmy Apple. Jest on przemycany w grach opartych na blockchainie, tak więc warto się dwa razy zastanowić przed pobraniem danej pozycji. Jest on o tyle specyficzny, że ciężko go wykryć na początku, a uaktywnia się i działa również po cichu.

Czytaj więcej: Uwaga na gry oparte na blockchainie! Wiele z nich zawiera niebezpieczne wirusy

Binance broni się przed poważnymi oskarżeniami

Powiedzmy to wprost – ten rok jest bardzo ciężki dla giełdy dowodzonej przez Changpeng Zhao. Binance prowadzi w Stanach Zjednoczonych walki na 3 frontach, przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości, Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Ten ostatni organ nadzorczy w marcu złożył pozew przeciwko Zhao i jego giełdzie, w którym oskarża się ich o złamanie wielu przepisów branżowych. Giełda jednak nie zamierza składać broni.

Czytaj więcej: Walka Binance z regulatorami osiąga krytyczny moment

Papierowe portfele nie zawsze ochronią nasze środki

Wiadomo, że trzymanie swoich kryptowalut w giełdowych walletach to zdecydowanie kiepski pomysł. Najlepiej jest postawić na samoopiekę nad posiadanymi cyfrowymi aktywami. Najbardziej zalecaną formą są cold wallety, czyli cyfrowe portfele nie będące podłączone do sieci. Istnieją też tzw. paper wallety, które dotychczas były również uznawane jako bezpieczna alternatywa. Teraz jednak okazuje się, że zdarzają się przypadki, gdzie ten system zawodzi, a niektórzy inwestorzy stracili przez to sporo pieniędzy.

Czytaj więcej: Ten przypadek rzuca cień wątpliwości na bezpieczeństwo papierowych portfeli

Nowe prawo w USA ukróci działania SEC wobec kryptowalut

Komisja Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przepchnęła dwie ważne ustawy regulujące sektor kryptowalut w tym kraju. W końcu możemy mówić o postępach w dążeniach tamtejszego rynku do jasności przepisów wobec cyfrowych aktywów. To, co jest bardzo istotne, to kwestia klarownej klasyfikacji danych podmiotów i oferowanych przez nich kryptowalutowych usług do określonych organów nadzorczych. Cóż, Gary Gensler nie będzie zadowolony.

Czytaj więcej: Sukces probitcoinowych polityków w USA! Uchwalono przełomowe prawo

2 bitcoiny na każde dziecko. Kennedy Jr. daje znów o sobie znać

Amerykański polityk, który ubiega się o fotel prezydenta tego kraju w przyszłorocznych wyborach, od kilku miesięcy firmuje swoją kampanię probitcoinowymi obietnicami. Niedawno okazało się, że szewc bez butów chodzi, bowiem Robert F. Kennedy Jr. przyznał, że nie posiada żadnych kryptowalut w swoim portfelu inwestycyjnym. Teraz jednak poinformował świat, że nabył kilka bitcoinów, które podarował swoim dzieciom, a tych trochę posiada.

Czytaj więcej: Polityk inwestuje w bitcoiny, by zabezpieczyć finansowo rodzinę

Wielkie wydarzenie na Narodowym z udziałem metaverse’u i NFT

Już za dwa tygodnie na warszawskim PGE Narodowym odbędzie się występ światowej sławy muzyka The Weeknd. Jednym ze sponsorów jego trasy koncertowej jest kryptowalutowa giełda Binance. W związku z tym przygotowano na tę okazję specjalną kolekcję niewymiennych tokenów. Dodatkowo, dla uczestników tego wydarzenia jest przewidziana opcja doświadczenia specjalnych doznań za pośrednictwem rozszerzonej rzeczywistości.

Czytaj więcej: The Weeknd już 9 sierpnia wystąpi w Warszawie. Binance przygotowało z tej okazji specjalne NFT

Netflix rekrutuje specjalistów od AI. Oferty na sześciocyfrowe kwoty

W tym samym czasie, kiedy w Hollywood trwa strajk pracowników branży filmowej, to gigant streamingu filmów, seriali i dokumentów ogłosił rekrutację na stanowiska związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Nie jest to nic dziwnego, bowiem prawie wszystkie sektory medialne powoli zaczynają zwracać się w stronę tej technologii. Wrażenie jednak robią kwoty, jakie są oferowane osobom, które uzyskają wakat w firmie.

Czytaj więcej: Netflix oferuje ogromne zarobki specjalistom od sztucznej inteligencji

Bankman-Fried wróci do więzienia?

W zeszłym tygodniu do sieci trafiły zapiski z prywatnych dzienników Caroline Ellison, czyli byłej partnerki Sama Bankmana-Frieda oraz jego wspólniczki przy defraudowaniu środków z giełdy FTX. Chociaż SBF do dziś nie przyznał się do żadnego ze stawianych mu zarzutów, to Ellison zdecydowała się pójść na współpracę z władzami i zeznawać na niekorzyść swojego ex. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Bankman-Fried przyczynił się do upublicznienia wrażliwych notatek kobiety, by ją zdyskredytować i przedstawić w złym świetle. Jednak amerykański Departament Sprawiedliwości uznał, że takie działania są na tyle niebezpieczne dla procesu SBFa, że może należy cofnąć zgodę na jego zwolnienie z więzienia za kaucją, a ten niech oczekuje swojego procesu za kratami. Sytuacja jest w toku, ale sędzia zajmujący się tą sprawą dał wyraźnie do zrozumienia SBFowi, że żarty się skończyły i niech zacznie traktować sprawę poważnie.

Kursy kryptowalut 27.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.