Netflix oferuje ogromne zarobki specjalistom od sztucznej inteligencji | Wiadomości | CrypS.

Netflix oferuje ogromne zarobki specjalistom od sztucznej inteligencji

netflix

Roczne wynagrodzenia dla dyrektora technicznego i managerów produktu przedstawiane są przez znanego dystrybutora filmów w sześciocyfrowych kwotach.


W czasie gdy scenarzyści i aktorzy strajkują w obawie o to, że sztuczna inteligencja może pozbawić ich pracy i negatywnie wpłynąć na otrzymywane zarobki, popularna platforma świadcząca usługi przesyłania strumieniowego chce zapłacić krocie specjalistom od AI. 

Netflix chce wykorzystać sztuczną inteligencję

Najnowsze ogłoszenia o pracę opublikowane przez znanego dystrybutora filmów pokazują, iż ma on zamiar eksperymentować z AI. Obecnie firma ta poszukuje osób na dwa stanowiska w swoich laboratoriach badawczo-rozwojowych oraz dziale uczenia maszynowego. 

Obie posady oferują pracę stacjonarną w siedzibie Netflixa w Los Gatos w Kalifornii. Przewidywana jest również możliwość podjęcia pracy zdalnej. W przypadku stanowiska dyrektora technicznego widełki związane z wynagrodzeniem wyniosły od 450 tys. dol. do 650 tys. dol. rocznie

Za posadę managera produktu wspomniane przedsiębiorstwo zaoferowało zaś zarobki od 300 tys. dol. do 900 tys. dol. W argumentacji Netflix podał, że oba te nowe stanowiska są wprowadzane po to, aby zwiększyć efektywność jego platformy uczenia maszynowego. 

Co ciekawe, obie posady nie wymagają od kandydatów wyższego wykształcenia. Muszą oni natomiast mieć doświadczenie w projektowaniu gier oraz dziedzinie uczenia maszynowego. Oferty te wskazują na wysokie zapotrzebowanie na ekspertów posiadających wiedzę w zakresie sztucznej inteligencji. 

Obawy związane z wykorzystaniem AI w przemyśle filmowym

Oferty pracy od Netflixa pojawiły się na tle trwających protestów scenarzystów oraz aktorów, którzy walczą o ochronę przed wpływem integracji ze sztuczną inteligencję na ich posady oraz wynagrodzenie. 

Wykorzystanie AI zarówno w produkcji filmowej, jak i telewizyjnej było głównym punktem sporu w negocjacjach między stowarzyszeniem branżowym z Kalifornii – Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP) a organizacją Sag and the Writers Guild of America (WGA) utworzoną przez dwa różne związki zawodowe, reprezentująca scenarzystów. 

Pisarze swój strajk rozpoczęli już w maju br., a aktorzy dołączyli do nich na początku obecnego miesiąca. W przypadku scenarzystów generatywne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji tj. ChatGPT mają potencjał do ich wyeliminowania poprzez wykonywanie tej samej pracy. Aktorzy są natomiast zaniepokojeni możliwością skanowania ich twarzy i ciał, a następnie wykorzystywaniem ich do odgrywania ról drugoplanowych. W ten sposób podobizna będzie mogła zostać użyta wielokrotnie przy minimalnej bądź zerowej rekompensacie.

netflixreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.