Polityk inwestuje w bitcoiny, by zabezpieczyć finansowo rodzinę | Wiadomości | CrypS.

Polityk inwestuje w bitcoiny, by zabezpieczyć finansowo rodzinę

gielda-kryptowalut-bitcoin

Jeden z kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych wykazuje pozytywne nastawienie do branży kryptowalut. Obok krytykuje on banki, które w jego opinii są skłonne do ulegania naciskom politycznym.


Robert F. Kennedy Jr. od dłuższego czasu stara się o to, aby uzyskać przychylność społeczności wirtualnych walut. Kilka miesięcy temu brał on nawet udział w konferencji poświęconej bitcoinowi (BTC) zorganizowanej w Miami. 

Polityk kupił bitcoiny dla swoich dzieci

Podczas, gdy wyścig o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych już trwa, Robert F. Kennedy Jr. szuka głosów poparcia wśród entuzjastów technologii blockchain oraz kryptowalut. Niedawno zarzucono mu, iż jego słowa wydają się puste, ponieważ on sam nie jest nawet inwestorem BTC

Krytyka zachowania wspomnianego amerykańskiego polityka pojawiła się po tym, gdy na wydarzeniu o tematyce bitcoina przyznał, że nie posiada wirtualnych walut. Jego obserwatorzy wyszli więc z założenia, iż zachwala on “niestabilny towar”, podczas gdy sam nawet po niego nie sięgnął. 

W odpowiedzi na wzburzenie, jakie powstało, kandydat na prezydenta USA postanowił kupić trochę bitcoinów. Z jego najnowszego oświadczenia wynika, że nabył je dla swoich dzieci. Każdemu z nich ma zamiar wręczyć po 2 monety BTC, co daje łącznie 14 BTC. W chwili pisania tego tekstu kurs największej z kryptowalut znajduje się w pobliżu poziomu 29,4 tys. dol. Przy aktualnej cenie ilość bitcoinów zgromadzonych w portfelu Roberta F. Kennedy’ego Jr. powinna mieć wartość ponad 400 tys. dol. 

Co ciekawe, na początku lipca br. do mediów trafiły przecieki dokumentów ujawniających informacje finansowe pochodzące z czerwca br. dotyczące tego, że rodzina wspomnianego polityka posiadała już od 100 tys. do 250 tys. dol. w BTC.

Wśród obietnic złożonych społeczności kryptowalut wymienił on plan dot. zwolnienia tej klasy aktywów z podatku od zysków kapitałowych dla małych inwestorów i firm.

Krytyka wymierzona w kierunku banków

Podczas jednego z niedawno udzielanych wywiadów Robert F. Kennedy Jr. poruszył temat niedoskonałości tradycyjnego systemu finansowego. Wspomniał on m.in. o tym, że banki mogą zamknąć konta swoim klientom bez ostrzegania ich przed taką praktyką. 

Polityk ten zwrócił szczególną uwagę na zależność instytucji bankowych od rządów. Uznał on, iż wówczas gdy ludzie wpadną w panikę, skierują się w stronę bitcoina.

Podczas tegorocznej konferencji BTC w Miami Robert F. Kennedy Jr. ujawnił, że czynnikiem, który popchnął go ku czołowej kryptowalucie były ograniczenia związane z pandemią COVID-19. 

Wspomniany kandydat na prezydenta postanowił również przyjmować darowizny w bitcoinie za pośrednictwem Lightining Network na rzecz prowadzonej przez siebie kampanii wyborczej. Aktualnie po uzyskaniu wsparcia przez część zwolenników kryptowalut strony bukmacherskie podają, że szanse na wygraną Roberta F. Kennedy’ego Jr. wynoszą około 11%.

gielda-kryptowalut-bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.