The Weeknd już 9 sierpnia wystąpi w Warszawie. Binance przygotowało z tej okazji specjalne NFT | Wiadomości | CrypS.

The Weeknd już 9 sierpnia wystąpi w Warszawie. Binance przygotowało z tej okazji specjalne NFT

The Weeknd Binance

Koncert The Weeknd już 9 sierpnia w Warszawie. Na fanów, oprócz muzyki, czeka też zanurzenie się w metaverse’ie na PGE Narodowym i pamiątkowe tokeny NFT.


Wielokrotnie nagradzany artysta – The Weeknd –  już 9 sierpnia wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Odwiedzi nasz kraj w ramach europejskiej części swojej trasy After Hours Til Dawn Tour, której głównym sponsorem jest Binance, wiodący ekosystem blockchain i jednocześnie największa na świecie giełda kryptowalut. Sponsor przygotował dla uczestników koncertu możliwość jego doświadczenia w rozszerzonej rzeczywistości metawersum na PGE Narodowym, a także pamiątkę w postaci unikatowego tokena NFT.

Uczestnicy koncertu będą także mieli możliwość zakupu cyfrowej kolekcji dzieł sztuki, która zostanie wkrótce wydana przez artystę we współpracy z Binance. Część dochodu z jej sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Abel „The Weeknd” Tesfaye to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Trasa jest uhonorowaniem jego albumu “After Hours” z 2020 roku (pochodzący z niego przebój „Blinding Lights” został nowym numerem 1 na liście Billboard Hot 100 wszechczasów), a także docenionego przez krytyków albumu “Dawn FM”, który ukazał się w styczniu 2022 roku. Na wszystkich europejskich koncertach, w tym także w Warszawie, artyście towarzyszą jako support Kaytranada i Mike Dean. Trasa cieszy się olbrzymią popularnością, a bilety na koncerty wyprzedają się ze znacznym wyprzedzeniem. Koncerty są także olbrzymim spektaklem promującym technologie Web3.

Zanurzenie w metawersum na PGE Narodowym

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników koncertów będzie możliwość jego doświadczenia w rozszerzonej rzeczywistości metawersum, która zostanie wpleciona w scenerię PGE Narodowego. Przeniesienie się do tego świata wymaga zeskanowania specjalnie przygotowanego symbolu, który będzie znajdował się przy wejściach na stadion. Potem na fanów czekają dodatkowe atrakcje wizualne inspirowane muzyką The Weeknd’a, a także szereg wirtualnych wyzwań, do których podjęcia zachęca obietnica atrakcyjnych nagród.

Uczestnicy koncertu mają także możliwość odebrania pamiątkowego tokena NFT, który jest dostępny dla każdego, kto zakupił bilety na koncert. To wyjątkowa okazja dla fanów, aby uzyskać oficjalny cyfrowy przedmiot kolekcjonerski, który będzie stanowił nie tylko pamiątkę z koncertu, ale także daje dostęp do ekskluzywnych treści The Weeknd’a w przyszłości

– mówi Katarzyna Wabik, Prezes Zarządu Binance Poland.

Jak odebrać pamiątkowe NFT i czym one są?

Jeśli mieliście szczęście i udało się wam kupić bilet na koncert, to powinniście także dostać od sprzedawcy biletu, czyli firmy TicketMaster, maila z linkiem i kodem, który umożliwia odebranie pamiątkowego tokena. Następnie na specjalnie przygotowanej stronie należy określić swoją lokalizację, a potem zalogować się do swojego konta na platformie Binance, gdzie można odebrać prezent.

Tokeny NFT, czyli Non-Fungible Tokens, to specjalny rodzaj cyfrowych aktywów opartych na technologii blockchain. Są unikatowe i niepowtarzalne, co oznacza, że każdy z nich reprezentuje konkretne i odrębne od siebie przedmioty, jak dzieła sztuki, utwory muzyczne, czy kolekcjonerskie przedmioty. W przeciwieństwie do tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, które są zamienialne i mają równą wartość, NFT-y posiadają indywidualne cechy, co czyni je unikatowymi, a przez to cennymi dla kolekcjonerów i fanów

– tłumaczy przedstawicielka Binance.

Miliony ze sprzedaży cyfrowych dzieł sztuki na walkę z głodem

Jak zaznacza Katarzyna Wabik, udział w koncercie otwiera także fanom możliwość zakupu kolekcji cyfrowych dzieł sztuki Abela Tesfaye’go, która zostanie wydana we współpracy z Binance po zakończeniu trasy koncertowej. Cześć dochodu ze sprzedaży tych dzieł ma zostać przeznaczona na rzecz Funduszu Humanitarnego XO, stworzonego przez The Weeknd’a i zarządzanego przez Program Światowego Programu Żywnościowego. Binance już wcześniej przekazało 2 miliony dolarów na rzecz tego funduszu.

Aby dowiedzieć się więcej o globalnej trasie After Hours Til Dawn The Weeknd’a, wspieranej przez Binance, odwiedź jej oficjalną stronę internetową.

The Weeknd Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.