Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [27.03.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
kurs kryptowalut 27 marca 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 27 marca 2023 roku


Spis treści:


First Citizens kupuje pogrążony w kłopotach Silicon Valley Bank

Znalazł się nabywca dla pogrążonego w problemach Silicon Valley Bank. Okazuje się, że jest nim First Citizens BancShares Inc. Przejęcie koło 72 mld USD aktywów SVB z dyskontem w wysokości 16,5 miliarda dolarów zostało zatwierdzone przez Federalną Korporacją Ubezpieczeń Depozytów (FDIC).

Czytaj więcej: First Citizens kupuje pogrążony w kłopotach Silicon Valley Bank


Czy pracownicy Binance pomagają omijać KYC i AML?

Jak podaje CNBC, grupa aniołów Binance udostępniała użytkownikom samouczki wskazujące jak ominąć systemy KYC, rezydencji i weryfikacji platformy. Agencja podobno uzyskała dostęp do setek wiadomości zamieszczonych na serwerze Discord i grupie Telegram kontrolowanej i obsługiwanej przez Binance,

Czytaj więcej: Czy pracownicy Binance pomagają omijać KYC i AML?


Co trzeci amerykański krypto inwestor padł ofiarą kradzieży

Firma Kaspersky przeprowadziła badanie. Wynika z niego, że około jedna trzecia amerykańskich krypto inwestorów padła ofiarą hakerów i straciła część swoich środków w wyniku kradzieży. Napastnicy najczęściej wabią ofiary, wysyłając im linki do stron phishingowych lub nakłaniają je do przyłączenia się do podejrzanych platform inwestycyjnych

Czytaj więcej: Co trzeci amerykański krypto inwestor padł ofiarą kradzieży


Chińskie banki zabiegają o firmy kryptowalutowe w Hongkongu

Firmy kryptograficzne wkraczające do Hongkongu po tym, jak miasto otworzyło swoje podwoje dla pobitego sektora, znajdują dość zaskakujące źródło potencjalnego wsparcia – chińskie banki państwowe. Oddziały Bank of Communications, Bank of China i Shanghai Pudong Development Bank w Hongkongu albo zaczęły oferować usługi bankowe lokalnym firmom kryptograficznym, albo złożyły zapytania. Sektor kryptowalut był odrzucany przez duże banki i napotykał trudności w zapewnieniu normalnych usług bankowych, takich jak np. otwarcie rachunku dla pracowników płacących i sprzedawców.

Czytaj więcej: Chińskie banki zabiegają o firmy kryptowalutowe w Hongkongu


Producent chipów Nvidia: krypto nie wnosi do społeczeństwa nic pożytecznego

Michael Kagan, dyrektor do spraw technologii Nvidia powiedział, że kryptowaluty „nie przynoszą niczego pożytecznego społeczeństwu”. Jego zdaniem, istnieją bardziej opłacalne zastosowanie mocy obliczeniowej, np. chatbot ze sztuczną inteligencją ChatGPT. W 2021 roku Nvidia wypuściła oprogramowanie, sztucznie ograniczające możliwość wykorzystywania jej kart graficznych do wydobywania Ethereum, by zapewnić dostawę jedynie preferowanym klientom. Jednak algorytm został szybko ominięty przez kreatywnych twórców narzędzi górniczych, a ostatecznie odblokowany przez firmę.

Czytaj więcej: Producent chipów Nvidia: krypto nie wnosi do społeczeństwa nic pożytecznego


Kanadyjski „król kryptowalut” był porwany i torturowany dla okupu

Samozwańczy król kryptowalut z Kanady był przetrzymywany i bity przez porywaczy, którzy chcieli otrzymać od niego okup – wynika z dokumentów sądowych. 23-latek jest oskarżony o zdefraudowanie kilkudziesięciu milionów CAD, które miał inwestować za innych. Podobno zamiast kupować kryptowaluty, wydał większość środków na luksusowe samochody.

Czytaj więcej: Kanadyjski „król kryptowalut” był porwany i torturowany dla okupu


Kokomo Finance dokonuje exit scamu na 4 mln USD

Twórcy projektu Kokomo Finance rozpłynęli się w powietrzu wraz z 4 mln USD. 26 marca programiści Kokomo wprowadzili zmiany w smart kontrakcie, zamykając funkcje pożyczek i nagród oraz wymienili aktywa na 141 WBTC. Z mediów społecznościowych zniknęły już profile projektu, a jego token KOKO spadł do zera.


Trader przypadkowo spalił CryptoPunka

W zeszłym tygodniu zespół projektu NFTstatistics poinformował na Twitterze, że właściciel tokena #685 z kolekcji CryptoPunk spalił go. Jak się okazało, stało się to przez pomyłkę. Użytkownik przypadkowo wysłał NFT na adres spalania podczas próby opakowania aktywa.

Tym użytkownikiem okazał się być Brandon Riley. 19 marca poinformował on swoich subskrybentów, że zakupił token #685. Miała to być “dziesięcioletnia” inwestycja. Token idealnie pasował do innego NFT Rileya, “małpy” #586. Oba aktywa właściciel zamierzał umieścić na portalu NFTfi i czerpać stabilny pasywny dochód z wynajmu tokenów.


Coinbase planuje rozwój stablecoina powiązanego z inflacją

W ubiegły czwartek giełda kryptowalut Coinbase opublikowała roadmap projektu Base. Wymieniono w nim między innymi priorytetowe obszary rozwoju, a jednym z nich jest tak zwany flatcoin. Według informacji prasowej, taki token miałby “łagodzić konsekwencje” błędnych decyzji banku centralnego. Flatcoiny mają być odporne na niepewność gospodarczą, będąc powiązanymi z inflacją.


Do Kwon odwołuje się od wyroku sądu

Do Kwon odwołał się od decyzji czarnogórskiego sądu o przedłużeniu aresztu o 30 dni. Potwierdził to jego pełnomocnik prawny. Zazwyczaj organy ścigania przetrzymują przestępców w areszcie do 72 godzin. Ale tak długi okres został przyjęty po tym, jak prokuratorzy wskazali na duże prawdopodobieństwo ucieczki.

Współzałożyciel Terra został zatrzymany wraz z partnerem biznesowym Hong Chan-joon. Policjanci znaleźli przy nich fałszywe belgijskie dokumenty, pięć smartfonów i trzy laptopy. Przestępcy przed aresztowaniem próbowali uciec z kraju. –> źródło: Cointelegraph


Haker Euler zwrócił 102 mln USD w ETH

Haker protokołu Euler Finance zwrócił 58 737 ETH, czyli około 102 milionów dolarów. Zwrot nastąpił w dwóch etapach, najpierw przelał 51 000 ETH, a później kolejne 7 737 ETH.

Cena tokenu Euler (EUL) wzrosła w ciągu chwili o 74%, osiągając poziom 4,7$. Obecnie oscyluje w okolicach 3,77 USD.

euler eul cena kurs

81% obrotu BTC w lutym odbywało się na Binance

Według Morgan Stanley aż 81% wolumenu obrotu bitcoinem w lutym tego roku miało miejsce na największej giełdzie kryptowalut świata. Traderzy z Binance de facto kształtują cenę BTC – stwierdzają autorzy analizy.

kurs kryptowalut 27 marca 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.