First Citizens kupuje pogrążony w kłopotach Silicon Valley Bank | Wiadomości | CrypS.

First Citizens kupuje pogrążony w kłopotach Silicon Valley Bank

Dawid Kucharczyk
silicon valley bank

Silicon Valley Bank znalazł nabywcę – First Citizens BancShares Inc. Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) zgodziła się na umowę kupna i przejęcia wszystkich depozytów i pożyczek SVB.


First Citizens to amerykański bank z Raleigh w Karolinie Północnej, wart 109 mld USD, który posiada 89,4 mld USD depozytów klientów. Zgodnie z umową instytucja przejęła około 72 mld USD aktywów SVB z dyskontem w wysokości 16,5 miliarda dolarów. 90 mld USD w papierach wartościowych i innych aktywach pozostanie w zarządzie komisarycznym FDIC.

Była to niezwykła transakcja we współpracy z FDIC, która powinna odbudować zaufanie do systemu bankowego – powiedział w oświadczeniu Frank Holding Jr., dyrektor generalny First Citizens.

Wiadomość o sprzedaży SVB nieco uspokoiła inwestorów, którzy obawiali się dalszych problemów w systemie bankowym. Eksperci radzą jednak, by się nie uspokajać. Oto co w tej sprawie ma do powiedzenia prezes Australia and New Zealand Banking Group, Shane Elliott:

Nie sądzę, że można odetchnąć z ulgą i powiedzieć, że wszystko jest w porządku, sytuacja Silicon Valley Bank i Credit Suisse została rozwiązana, życie wraca do normy. Takie rzeczy w gospodarce, z reguły, zostają na długi okres czasu.

Przesłuchania w sprawie SVB i Signature Bank

W przyszłym tygodniu w Kongresie USA odbędą się przesłuchania w sprawie Silicon Valley Bank i Signature Bank. Urzędnicy będą analizować powody, dla których te banki upadły.

Tymczasem nowym bankiem z problemami może być Deutsche Bank – jego akcje spadły ostatnio o 15%. Jest to jeden z kluczowych banków w wielu krajach. Cały świat obserwuje więc sytuację wokół tej marki.

deutsche bank akcje

Niektórzy eksperci uważają, że kryzys sektora bankowego spowoduje dalszy wzrost bitcoina. Traderzy będą wykorzystywać BTC do dywersyfikacji swoich portfeli, a inwestorzy jako bezpieczną przystań przed inflacją.

silicon valley bankreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.