Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 25.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 25 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Changpeng Zhao chciał zastawić kilka miliardów USD, byleby opuścić USA

Były CEO Binance jest zdeterminowany, by wrócić do swojej rodziny, jednakże nie pozwala mu na to amerykański sąd. Przedsiębiorca pozostaje na wolności przed swoją rozprawą dot. przyznania się do winy wobec złamania tajemnicy bankowej. Ta ma mieć miejsce w ostatnich dniach lutego, w następstwie jej wyniku okaże się, czy Zhao trafi za kratki za 1,5 roku. Jednak biznesmen zdecydował się na drastyczny ruch, byleby na moment móc opuścić Stany Zjednoczone.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao jest gotowy na drastyczny ruch, by tylko móc opuścić USA

Wyciek bazy klientów Trezora? Phishing z oficjalnego maila firmy

Trezor zaalarmował, że doszło do przejęcia kontroli nad systemem wysyłania maili do klientów firmy. Ci dostali informacje dotyczące konieczności przeprowadzenia pewnej aktualizacji, by nie utracić dostępu do swoich kryptowalut. To już drugi raz w ciągu kilku dni, gdy wywodzący się z Czech producent portfeli sprzętowych na cyfrowe aktywa zmaga się z tego typu problemem.

Czytaj więcej: Kolejne kłopoty Trezora! Ktoś przejął ich skrzynkę mailową i wysłał złośliwy link do klientów firmy

Tesla notuje ładny skok dochodów na koniec 2023 roku. Jak tam ich bitcoiny?

Na dany moment Tesla zajmuje trzecie miejsce na liście największych korporacyjnych HODLerów bitcoina. Chociaż jej założyciel i dyrektor generalny – Elon Musk – wielokrotnie sobie śmieszkował z kryptowalut, a najbardziej zawsze „cenił” dogecoina, to jednak inwestycje w BTC są dokonywane w poważnym charakterze. Swego czasu jednak firma pozbyła się 75% wszystkich bitcoinów. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Czytaj więcej: Ile bitcoinów posiada Tesla? Firma Elona Muska publikuje raport za IV kwartał 2023 roku

Solana wprowadza kluczowe funkcje dla swoich tokenów

Fundacja Solana ogłosiła wprowadzenie rozszerzenia standardu tokenów wybijanych na jej blockchainie. Daje to wachlarz nowych możliwości dla twórców nowych projektów oraz dostępnych urozmaiceń dla tych, które już działające w tej sieci. Mowa tu o kilkunastu rozszerzeniach, które wprowadzają do tego ekosystemu nowe przypadki użycia.

Czytaj więcej: Solana ogłasza przełom w emisji tokenów! Oto nowe możliwości

Lazarus Group ma grubą konkurencję

Black Basta to taki rosyjski odpowiednik północnokoreańskiej Lazarus Group. Hackerzy ci mogą się pochwalić równie „dobrymi” wynikami, jeśli chodzi o ilość skradzionych środków w kryptowalutach, co koledzy po fachu z Azji. Teraz zaatakowali jedną z firm, która dostarcza każdego dnia milionom ludzi wodę… sprawa jest poważna.

Czytaj więcej: Hakerzy z Rosji chcą milionów USD okupu w bitcoinie od tej firmy

Skąd się wzięła potęga Ark Invest. Cathie Wood jest uzależniona od ryzyka?

Niewiele kobiet ze świata biznesu może się pochwalić tak dużą popularnością i uznaniem w wielu branżach, jak CEO Ark Invest, czyli Cathie Wood. Na co patrzy inwestorka przy rozważaniu tego, czy wesprzeć daną firmę? Jakie jeszcze posiada kryptowaluty poza bitcoinem i które technologie uważa za najbardziej przyszłościowe? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule.

Czytaj więcej: Kim jest Cathie Wood? Znana inwestorka, która stawia na bitcoina

Bitwise stawia na transparentność swojego ETF-a

Pochodzący z San Francisco zarządca aktywami zrobił coś, na co dotychczas nie zdecydował się żaden inny z emitentów funduszy giełdowych (ETF-ów) śledzących cenę spot bitcoina. Firma Bitwise udostępniła dziś adresy BTC, na których można śledzić poziomy zasobów w ramach ich instrumentu finansowego. Przejrzystość w branży kryptowalut jest dość istotnym elementem, by budować zaufanie jej społeczności. Co ciekawe, ta zareagowała w dość niespodziewany sposób, co jednak było bardzo pozytywnym zjawiskiem.

Czytaj więcej: Bitwise udostępnia dane swojego portfela na ETF. Zaskakująca reakcja społeczności bitcoina

Która giełda ma najlepszy system wpłat/wypłat oraz najtańsze prowizje?

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie, która z topowych giełd kryptowalut jest najwygodniejsza do użytkowania pod względem systemu wpłat i wypłat środków, wysokości pobieranych prowizji, dostępności bramek oraz honorowania FIATów, takich jak PLN czy EUR. Jak wiadomo, ekonomia kosztów w przypadku tradingu na tego typu platformach także pełni kluczową rolę przy jego rentowności.

Czytaj więcej: Która giełda kryptowalut jest najtańsza? Porównanie prowizji | 1Q 2024

Kursy kryptowalut 25.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.