Solana ogłasza przełom w emisji tokenów! Oto nowe możliwości | Wiadomości | CrypS.

Solana ogłasza przełom w emisji tokenów! Oto nowe możliwości

Karolina Kropopek

Fundacja Solany wydała w środę (tj. 24 stycznia br.) ważne ogłoszenie. Dotyczy ono uruchomienia rozszerzeń tokenów, co jest główną aktualizacją standardu SPL.


  • Rozszerzenia tokenów przygotowane przez Solanę zostały opracowane m.in. dla stablecoinów, aktywów świata rzeczywistego (RWA) i płatności,
  • Wirtualna waluta SOL doznała ożywienia cenowego po debiucie zaawansowanych funkcji tokenów SPL

Solana z przełomem w emisji tokenów

Fundacja Solany wprowadziła niedawno nowy zestaw rozszerzeń tokenów SPL. To z kolei zwiększyło możliwości sieci blockchain, do której przynależy SOL. Zmiany te stanowią strategiczny krok fundacji w celu ułatwienia szerszego przyjęcia tego projektu przez przedsiębiorstwa, a także poprawy doświadczenia użytkownika na platformie.

Wspomniana aktualizacja wprowadza zestaw zaawansowanych funkcji zaprojektowanych w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb firm integrujących technologię blockchain ze swoją działalnością. Posunięcie to ma za zadanie podniesienie poziomu środków bezpieczeństwa i zgodności. Upraszcza ono włączenie blockchaina dla przedsiębiorstw.

Najnowsze funkcje pozwalają na szczegółową kontrolę nad transakcjami tokenów, wprowadzają nowe strumienie przychodów, wykorzystują dowody zerowej wiedzy w celu zwiększenia prywatności, zapewniają rygorystyczne mechanizmy kontroli oraz ograniczone transfery tokenów dla określonych przypadków użycia, takich jak uwierzytelnianie.

Zainteresowanie ze strony kluczowych instytucji

Wprowadzenie wspomnianych rozszerzeń przez Solanę przyciągnęło już uwagę znanych firm z branży tj. Paxos i GMO-Z.com Trust Company Inc. Te zaś wykorzystują nowe funkcje do emisji stablecoinów na blockchainie Solany. Wspomniana sieć staje się więc coraz bardziej atrakcyjna dla korporacji z przestrzeni Web3.

Ożywienie na SOL

Natywna kryptowaluta przynależna do Solany doznała wzrostu wartości o ponad 1,71% w ciągu ostatniej doby. W zakresie 7-dniowym potaniała ona jednak o blisko 12%, podążając za resztą rynku cyfrowych aktywów.

SOL
Wykres SOL. Zakres roczny. Źródło: tradingview.com

Wspomniany kryptowalutowy projekt zajmuje aktualnie piątą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej wśród pozostałych wirtualnych walut. W grudniu 2023 r. kurs SOL wzrósł powyżej 120 dol. za monetę. Obecnie po odnotowaniu korekty wspomniana wirtualna waluta handluje w pobliżu 87,03 dol.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.