Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.11.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
Kursy kryptowalut 24.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 24 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Zwolnienie Altmana z OpenAI zbiegło się w czasie z niepokojącym odkryciem

Dziś mija tydzień od rozpoczęcia ”telenoweli” dot. zwolnienia założyciela firmy stojącej za ChatGPT ze stanowiska dyrektora generalnego i usunięcia go z zarządu przez pozostałych członków. Jak wiadomo, przedwczoraj został on przywrócony na piastowaną dotychczas funkcję, więc teoretycznie wszystko wraca do normy. Jednakże teraz pojawiły się informacje dotyczące pewnego odkrycia przez badaczy firmy. Czy więc pozbycie się Sama Altmana z OpenAI miało na celu powstrzymanie rozwoju badań nad skrajnie niebezpiecznym projektem?

Czytaj więcej: Przełomowe odkrycie w OpenAI miało wywołać konflikt Sama Altmana z resztą zarządu

Matematyczny dowód na to, że kurs BTC w przyszłym roku wyniesie 1 mln USD

Kurs bitcoina wyniesie 100 tys. dolarów/500 tys. dolarów/ 1 milion dolarów – ile razy mieliśmy już do czynienia z takimi prognozami, które absolutnie nie znalazły pokrycia w rzeczywistej sytuacji na rynku kryptowalut? Łatwo jest rzucać tak bycze twierdzenia, ale udowodnić je powołując się na twardą matematykę to już inna kwestia. A teraz właśnie CEO firmy JAN3 przedstawił dowód na to, że BTC jednak może kosztować ten legendarny milion dolarów

Czytaj więcej: Kurs BTC po 1 mln USD w 2024 r. – Samson Mow przedstawia dowód na słuszność tej prognozy

Tether wygasza długi konflikt, ale tak trochę nie chce iść na kompromis

Emitent stablecoina USDT od dawna jest posądzany o to, że kręci w sprawie jego rezerw i nie chce ujawniać dokładnych informacji w tej sprawie. Firma kilka lat temu popadła w konflikt prawny z grupą amerykańskich dziennikarzy w tej kwestii, lecz teraz postanowiła zawrzeć z nimi pewną ugodę. Pytanie tylko czy jest to sprawiedliwy kompromis biorąc pod uwagę, co proponuje Tether.

Czytaj więcej: Tether ogłasza koniec konfliktu z dziennikarzami, ale nie wygląda to na porozumienie

Nowy blockchain od twórcy Blur przypomina piramidę finansową w stylu MLM

Słyszeliście o projekcie Blast? Jest to nowa sieć warstwy 2 Ethereum, za którą stoi CEO topowej platformy tradingowej. Blockchain ten ma być jej przedłużeniem, gdy zostanie odpalony w marcu 2024 r. Wszystko wydaje się fajne i ciekawe, póki nie spojrzy się na system zachęt do tego, by blokować w nim swoje środki.

Czytaj więcej: Ta sieć L2 przyciągnęła ponad 225 mln USD od poniedziałku, ale coś tu nie gra

Nowe tokeny AI na OKX. Ich kursy ostatnio mocno wzrosty

Kapitalizacja rynkowa cyfrowych aktywów powiązanych z sektorem AI oraz Big Data wynosi już 10 miliardów dolarów. Teraz kolejna giełda ogłosiła notowanie dwóch topowych projektów z tego segmentu, a ich kursy zareagowały wzrostami

Czytaj więcej: Boom na tokeny AI trwa! Topowa giełda listuje dwie kryptowaluty, które skoczyły ostatnio o ponad 100%

Sam Bankman-Fried kręci nowy biznes w więzieniu

Były CEO FTX oczekuje na swój wyrok skazujący w jednym z nowojorskich zakładów penitencjarnych, które zalicza się do tych o dość trudnych warunkach życia. Okazuje się, że SBF jednak jakoś sobie tam radzi i nawet ma ciekawe towarzystwo pod celą, bowiem dzieli te same cztery ściany z byłym prezydentem Hondurasu oraz pewnym meksykańskim policjantem, który współpracował z kartelem narkotykom. Co więcej, upadła gwiazda kryptowalut doradza pracownikom zakładu karnego w kwestii inwestowania na tym rynku oraz zaczął handlować… makrelami. Nie, to nie jest żaden termin z gwary więziennej.

Źródło: New York Post

Jim Cramer w końcu zrozumiał, że nie jest dobrym spekulantem

Słynny prowadzący amerykańskiego programu TV – Mad Money – jest znany w środowisku kryptowalut z tego, że jego prognozy dot. kursu bitcoina kończą się obraniem zupełnie przeciwnego kierunku przez to aktywo. Jeśli ktoś w przeszłości skorzystał z rad Jima Cramera i sprzedawał BTC na dołku, bo przecież ”zaraz spadnie jeszcze bardziej”, dziś za pewne uważa to za największy błąd. Jednakże po kilku latach inwestor w końcu przyznał pokornie, że wielokrotnie się pomylił w sprawie cyfrowych aktywów i generalnie może lepiej nie zawsze słuchać jego rad.

Źródło: CryptoPotato

Kursy kryptowalut 24.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.