Boom na tokeny AI trwa! Topowa giełda listuje dwie kryptowaluty, które skoczyły ostatnio o ponad 100% | Wiadomości | CrypS.

Boom na tokeny AI trwa! Topowa giełda listuje dwie kryptowaluty, które skoczyły ostatnio o ponad 100%

Filip Dzięciołowski
Tokeny AI

Topowa giełda kryptowalut ogłosiła właśnie listing dwóch nowych tokenów, które są zaliczane do segmentu projektów powiązanych z AI. W wyniku tego ogłoszenia ich kurs wystrzelił! 


Na chińskiej giełdzie do handlu cyfrowymi aktywami – OKX – pojawiły się dziś dwa wiodące projekty powiązane z branżą sztucznej inteligencji. Chodzi dokładnie o kryptowaluty Fetch AI (FET) i SingularityNET (AGIX), które w ostatnich miesiącach coraz silniej budują swoją pozycję na tym rynku.

Nowe tokeny na OKX notują wzrosty

Dziś jedna z najpopularniejszych platform w branży kryptowalut do handlu tej klasy aktywami ogłosiła listing dwóch nowych tokenów. Od teraz użytkownicy OKX mogą tradować FET oraz AGIX dokonując transakcji spot w parze ze stablecoinem USDT.

Pojawienie się na giełdzie tego kalibru jest zawsze dużym wyróżnieniem dla każdego projektu, co odbija się na jego prestiżu. Nie dziwne więc, że kursy obu tokenów zareagował silnym wzrostem. Od porannych godzin FET zyskał 10% swojej wartości cenowej, a AGIX 8%.

Notowani na tej giełdzie wyżej wspomnianych kryptowalut było zresztą do przewidzenia. To była wyłącznie kwestia czasu, bowiem zajmują one piątą i szóstą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut powiązanych z sektorami AI oraz Big Data. Ich marketcap wynosi 48,59 mln dolarów (FET) i 376,74 mln dolarów (AGIX).

W zestawieniu tym niezmiennie liderem jest token GRT od projektu the Graph. Jego całkowita kapitalizacja na rynku wynosi 1,4 miliarda dolarów.

Generalnie, to cały ten segment rynku cyfrowych aktywów jest wyceniany obecnie na 10 miliarda dolarów. Jest to oczywiście spowodowane boomem na rozwiązania oparte na technologii sztucznej inteligencji. Przełomem było wypuszczenie na rynek publiczny przez firmę OpenAI jej narzędzia ChatGPT-3,5, co miało miejsce w dniu 30 listopada zeszłego roku.

Kursy AGIX i FET pną się do góry

W momencie pisania tego artykułu cena tokena AGIX wynosi 0.301596 dolara, co przekłada się na wzrost jego wartości rynkowej w skali tygodnia o 21%. Warto zauważyć, że token ten odbił od swojego dołka z połowy października o ponad 100%.

Natomiast FET jest dziś handlowany po kursie 0.542258 dolara, tak więc w skali tygodnia możemy mówić tu o wzroście na poziomie 29%. Jeśli w tym przypadku patrzymy na odbicie kursu od ostatnich dołków, to mamy do czynienia ze wzrostem o aż 180%.

Tokeny AIreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.