Kurs BTC po 1 mln USD w 2024 r. - Samson Mow przedstawia dowód na słuszność tej prognozy | Wiadomości | CrypS.

Kurs BTC po 1 mln USD w 2024 r. – Samson Mow przedstawia dowód na słuszność tej prognozy

Jacek Walewski
Kurs bitcoina Bitcoin [BTC]

Samson Mow, dyrektor generalny firmy JAN3, twierdzi, że bitcoin może kosztować nawet 1 000 000 USD. Taką cenę mamy zobaczyć na wykresie już “w ciągu kilku dni/tygodni po tym, jak zaczną napływać pieniądze z ETF-ów”.


1 milion dolarów za bitcoina

1 mln USD za 1 BTC brzmi jak populistyczne hasło kandydata na prezydenta społeczności blockchaina. Mow twierdzi jednak, że taka prognoza ma sens.

W 2017 roku cena bitcoina wzrosła z 1 tys. USD do 20 tys. USD w około 9 miesięcy

– wskazał i dodał, że stało się to bez ingerencji wielkich firm.

Od 1 tys. do 20 tys. USD to 20x. 50 tys. do 1 mln USD to 20x

– dodał, wskazując, że jego prognoza ma ręce i nogi.

Kurs BTC a analiza Paine’a

Co myślą o tym inni? Bit Paine, analityk bitcoina, przedstawił swoją analizę matematyczną potwierdzającą przewidywania Mowa. Podkreślił w jak szybkim tempie cena BTC może rosnąć.

Rozpoczął od podkreślenia podstaw: podaży i popytu. Obliczył nową podaż na następny cykl, szacując ją na 136 000 BTC w bieżącej epoce i 656 000 BTC w następnej, co daje łącznie około 792 000 BTC.

Paine przeanalizował również potencjalną sprzedaż “starych” BTC, szacując, że 15-20% owej “starej podaży” może trafić do sprzedaży (podobnie jak w poprzednich cyklach). W skrajnym scenariuszu, gdyby w ciągu najbliższych czterech lat sprzedano 20% starych BTC, oznaczałoby to około 3,8 mln bitcoinów.

Aby osiągnąć wycenę 1 BTC na poziomie 1 miliona USD potrzebny byłby całkowity napływ kapitału w wysokości około 4,5 biliona USD. To akurat jest dość realne.

Paine wskazał na oszczędności emerytalne w USA, które wynoszą łącznie około 35 bilionów USD. Zaledwie 5% z tego ulokowane w BTC da 1,75 biliona USD. Do tego dochodzą amerykańskie korporacyjne obligacje skarbowe, w których przechowywanych jest około 1 biliona USD. Gdyby 10% tej kwoty zostało zainwestowane w BTC, dodałoby to do rynku kolejne 100 miliardów USD.

Popyt na bitcoiny mogą podnieść też państwa narodowe. Salwador posiada w swoim “skarbcu” bitcoiny. Możliwe, że jego śladami pójdzie Argentyna, w której wybory prezydenckie wygrał probitcoinowy polityk – Javier Milei.

Paine wskazał też na możliwość zmniejszonej podaży starych BTC w obiegu:

(…) bezprecedensowa liczba BTC jest w diamentowych rękach.

Jeżeli owi ultrahodlerzy nie będą sprzedawać, zmniejszy to podaż coinów na rynku, a tym samym podniesie wycenę.

Kurs bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.