Tether ogłasza koniec konfliktu z dziennikarzami | Wiadomości | CrypS.

Tether ogłasza koniec konfliktu z dziennikarzami

Karolina Kropopek
Tether

Emitent największego ze stablecoinów oraz znana giełda kryptowalut postanowili wycofać sprzeciw wobec wniosku o Freedom of Information Law (FOIL) złożonego w Nowym Jorku przez wiele znanych mediów.


Tether oraz Bitfinex przyznały, iż pozostają zobowiązani do przejrzystego udostępniania informacji. Obok zaznaczają, jednak że nie będą otwarcie ujawniać całej swojej dokumentacji, podpierając się tym, iż takie podejście jest niezgodne z ich praktykami biznesowymi.

Czego dotyczył wniosek od FOIL?

Sprawa ma związek z osiągnięciem przez Tethera i Bitfinex porozumienia z prokuratorem generalnym Nowego Jorku (NYAG) w lutym 2021 r. Według informacji podanych przez CNBC umowa obejmowała zapłacenie grzywny w wysokości 18,5 mln dol. w celu rozstrzygnięcia 2-letniego sporu prawnego dotyczącego domniemanego połączenia 850 mln dol. pochodzących z funduszy klientów ze środkami korporacji.

Część ugody wymagała od Tethera i Bitfinex składania kwartalnych raportów przejrzystości do NYAG przez 2 lata. Po wygaśnięciu tych zobowiązań, serwis CoinDesk złożył w Nowym Jorku wniosek FOIL o publiczne ujawnienie materiałów dotyczących pierwszego kwartału, które Tether złożył w ramach ugody.

W czerwcu 2023 r. emitent USDT twierdził, iż sprzeciwił się żądaniu FOIL, aby zapobiec publicznemu rozpowszechnianiu „poufnych danych klientów”, a także wykorzystywaniu „wrażliwych informacji handlowych”, które mogą zostać wykorzystane przez inne podmioty.

Tether chce zachować przejrzystość pod jednym “ale”

Choć emitent USDT, jak i jedna z najstarszych platform kryptowalutowych zapowiedziały, że nie zamierzają odwoływać się od wniosku FOIL złożonego przez dziennikarzy, podmioty te przedstawiły swoją własną definicję przejrzystości.

Ważne jest, aby wyjaśnić, iż przejrzystość nie oznacza hurtowego udostępnienia wszystkich naszych dokumentów

– oznajmiły w oficjalnym komunikacie.

Co więcej, oba przedsiębiorstwa uważają, że wcześniejsze raporty Faux na ich temat „wykraczały poza granice profesjonalnego dziennikarstwa”. Twierdzą ponadto, iż media tj. The Wall Street Journal i Bloomberg, które również są współautorami wniosku FOIL były „jednostronne i niedokładne”.

Otwartość na współpracę z dziennikarzami

W oficjalnym oświadczeniu zarówno Tether, jak i Bitfinex zaznaczają, że przejrzystość jest dla nich priorytetem. Z tego powodu pozostają otwarte na współpracę z mediami i organami regulacyjnymi. Ponadto „przestrzegają standardów etycznego raportowania i szanują granice prywatności danych”.

Wspomniane podmioty wzywają także dziennikarzy do zachowania większej rzetelności poprzez dokładny przegląd dokumentów ze zrozumieniem przed upublicznieniem jakichkolwiek informacji.

Tetherreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.