Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.05.2024]

Kursy kryptowalut 24.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 24 maja 2024 r.


Spis treści:


ETF-y na Ethereum zatwierdzone, ale na ich start jeszcze sobie poczekamy

Udało się! Powstanie ETF-ów dla rynku spot etheru w USA zostało przyklepane przez SEC na 100%, o czym poinformowano dziś w nocy. Jest to kolejne historyczne wydarzenie dla branży kryptowalut, które ma miejsce w 2024 roku. Jest jednak pewne “ale”, z powodu którego cena ETH zareagowała dość dziwnie.

Czytaj więcej: ETF spot na Ethereum zatwierdzony! Reakcja kursu BTC i ETH zaskakuje

ETF na ETH nie oznacza końca kłopotów z SEC

Skoro SEC oficjalnie dała zielone światło na ETF-y dla rynku spot etheru, oznacza to w końcu uznanie tej kryptowaluty za towar, a nie papier wartościowy? Logika sugeruje, że tak, ale w przypadku Gary’ego Genslera nie wszystko jest takie zerojedynkowe. Eksperci mają mieszane uczucia w tej kwestii.

Czytaj więcej: SEC zatwierdziła ETF na Ethereum, ale nie oznacza to końca problemów kryptowalut

ETF na Solanę już niebawem? Prędzej uda się innemu altcoinowi

W miarę jedzenia rośnie apetyt, tak więc skoro SEC zatwierdziła kolejny już kryptowalutowy ETF dla rynku spot, to zaczęto spekulować o potencjalnych następnych tego typu funduszach na altcoiny. Anthony Scaramucci jest wręcz przekonany, który z cyfrowych aktywów dołączy do tego grona, jednakże my nie bylibyśmy tacy pewni, czy aby na pewno ten token ma szanse na uzyskanie zgody ludzi Genslera.

Czytaj więcej: Który token jest następny w kolejce po ETF? Scaramucci wskazuje swojego faworyta, ale szansę ma inny altcoin

AI jest już zdominowana przez poprawność polityczną

Elon Musk uważa, że chatboty AI kłamią w wielu kwestiach, ale robią to na polecenie ich twórców. Podczas swojego wczorajszego wystąpienia ostrzegł również wszystkich rodziców, by trzymali z daleka swoje dzieci od social mediów. Wyjaśnił, że dziś sztuczna inteligencja ma na nie jeszcze większy wpływ niż kiedykolwiek i stwarza nowe zagrożenia.

Czytaj więcej: Poprawność polityczna sprawia, że AI zakrzywia rzeczywistość – twierdzi Elon Musk

Oto problem, z którym będą zmagać się firmy krypto w przyszłych latach

Rynek kryptowalut ma przed sobą świetlaną przyszłość i co do tego nie ma wątpliwości. Będzie musiał się mierzyć oczywiście w kolejnych latach z następnymi cyklami bessy i różnymi innymi wyzwaniami. Najnowszy raport od Binance Research wskazuje na kwestię, która stwarza jednak pewien problem dot. wyceny wielu firm, które dopiero co raczkują w tej branży.

Czytaj więcej: Wiele firm z branży krypto będzie miało problem w przyszłości z utrzymaniem swojej wartości

Handel kryptowalutami z botem – dlaczego warto zainteresować się tym tematem?

Boty do handlu kryptowalutami już od dawna dla wielu traderów stanowią podstawowe i niezbędne narzędzie do poruszania się na tym rynku. Wiele z nich różni się od siebie ze względu na ich funkcjonalności i cele, do jakich zostały stworzone. W tym artykule objaśniamy, jakie są zalety korzystania z botów, które warto wybrać na start i jak ich używać.

Czytaj więcej: Boty do kryptowalut. Czym są? Jaki wybrać? Czy działają?

Inwestycja w złoto to must have? Ponoć hossa na nie dopiero się rozkręca

Rynek metali szlachetnych, podobnie jak kryptowalut, doświadcza aktualnie swojego najlepszego momentu w historii pod względem cenowym. Złoto jest masowo skupowane przez azjatyckich inwestorów, a potencjał tego aktywa dostrzegają także traderzy kryptowalut. Van de Poppe uważa, że złota oraz srebra nie może obecnie zabraknąć w jego portfelu inwestycyjnym.

Czytaj więcej: Gorączka złota wśród chińskich inwestorów. Analityk kryptowalut również zaleca jego zakup

CEO upadłego banku przyznał się, że sprzeniewierzył miliony USD na kryptowaluty

Pycha kroczy przed upadkiem, jak głosi mądre przysłowie. A jeśli się nie potrafi obracać własnym kapitałem na rynku kryptowalut, to absolutnie nie należy nawet próbować swoich sił z wykorzystaniem cudzych pieniędzy. Pewien dyrektor banku jednak nie zważał na powyższe i doprowadził do jego upadku po tym, jak stracił ogromną sumę środków, które należały do klientów dowodzonej przez niego instytucji.

Kursy kryptowalut 24.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.