Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.12.2022]

Redakcja
podsumowanie 23.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 grudnia.


Spis treści:


  Sąd zwalnia Sama Bankmana-Frieda za 250 mln dolarów kaucji

  Sąd w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku wyznaczył kaucję w wysokości 250 mln dolarów dla byłego CEO FTX Sama Bankmana-Frieda. Został wydany pod opiekę rodziców.

  Na przesłuchaniu 22 grudnia prokuratorzy federalni określili ustaloną kwotę jako “najwyższą” w historii przesłuchań przedprocesowych.

  Czytaj więcej: Sąd zwalnia Sama Bankmana-Frieda za 250 mln dolarów kaucji


  Bitcoin uznany za środek płatniczy w Brazylii

  W Brazylii Bitcoin może być używany jako środek płatniczy oraz jako aktywo inwestycyjne. Ustawę, która nadaje jej taki status, podpisał prezydent kraju Jair Bolsonaro.

  Głowa państwa zatwierdziła dokument zaproponowany przez Kongres bez żadnych zmian. Wejdzie ona w życie po 180 dniach od jej podpisania. Prawo opisuje Bitcoina jako cyfrową reprezentację wartości.

  Czytaj więcej: Bitcoin uznany za środek płatniczy w Brazylii


  Polygon zaktualizował testnet rozwiązania skalującego zkEVM

  Projekt Polygon odsłonił ostateczną wersję sieci testowej pre-mainnet rozwiązania do skalowania Ethereum o nazwie zkEVM. Zespół uruchomił publicznie dostępny testnet Polygon zkEVM w październiku 2022 roku. Według oświadczenia, dzięki najnowszym aktualizacjom kodu, większość oczekiwanych funkcji rozwiązania jest zaimplementowana w jego drugiej iteracji testowej.

  Czytaj więcej: Polygon zaktualizował testnet rozwiązania skalującego zkEVM


  Bezpłatny kurs wiedzy o kryptowalutach dla Ukraińców

  Michaił Fiodorow, szef Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego Ukrainy zapowiedział na Twitterze premierę serii bezpłatnych kursów o kryptowalutach. Czego będą mogli nauczyć się obywatele Ukrainy za darmo?

  Czytaj więcej: Bezpłatny kurs wiedzy o kryptowalutach dla Ukraińców


  Ulepszony trojan atakuje aplikacje bankowe i giełdy kryptowalut

  Złośliwe oprogramowanie na Androida o nazwie GodFather zaatakowało setki banków i giełd kryptowalutowych w 16 krajach. Imituje „Google Protect” i jest ulepszoną wersją znanego trojana, Anubisa. Jak działa „Ojciec Chrzestny”?

  Czytaj więcej: Ulepszony trojan atakuje aplikacje bankowe i giełdy kryptowalut

  podsumowanie 23.12.2022  reklama

  Dodaj komentarz

  Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

  Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

  Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
  Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.