Bitcoin uznany za środek płatniczy w Brazylii | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin uznany za środek płatniczy w Brazylii

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Brazylia płatność podatków w kryptowalutach

W Brazylii Bitcoin może być używany jako środek płatniczy oraz jako aktywo inwestycyjne. Ustawę, która nadaje jej taki status, podpisał prezydent kraju Jair Bolsonaro.


Głowa państwa zatwierdziła dokument zaproponowany przez Kongres bez żadnych zmian. Wejdzie ona w życie po 180 dniach od jej podpisania. Prawo opisuje Bitcoina jako cyfrową reprezentację wartości.

Bank Brazylii ma być odpowiedzialny za wykorzystanie pierwszej kryptowaluty jako płatności. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przejmie odpowiedzialność za nadzór nad cyfrowym złotem jako aktywem inwestycyjnym. Wraz z krajowym Urzędem Skarbowym, te dwie agencje współtworzyły ustawę.

Bitcoin Magazine nie wykluczył, że bank centralny kraju nie przyczyni się do stworzenia korzystnego reżimu dla popularyzacji bitcoina jako środka płatniczego.

Gubernator Banku Brazylii Roberto Campos Neto, powołując się na dominującą zmienność, wielokrotnie twierdził, że nie postrzega kryptowalut jako alternatywy dla fiat.

Regulator wcześniej obiecał, że emisja CBDC nastąpi w 2024 roku po zamkniętym programie pilotażowym z udziałem instytucji finansowych. Zdaniem Neto, nowy instrument płatniczy nie zakłóci polityki monetarnej ani nie zaszkodzi bankom.

Przypomnijmy, że przed Brazylią, Bitcoin jako środek płatniczy został zatwierdzony przez władze Salwadoru i Republiki Środkowoafrykańskiej.

Brazylia płatność podatków w kryptowalutachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.