Bezpłatny kurs wiedzy o kryptowalutach dla Ukraińców | Wiadomości | CrypS.

Bezpłatny kurs wiedzy o kryptowalutach dla Ukraińców

Anna Sutowicz
Darowizny w bitcoinach na rzecz Ukrainy

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy planuje uruchomić kursy edukacyjne o kryptowalutach. Czego będą mogli nauczyć się obywatele Ukrainy za darmo?


Michaił Fiodorow, szef Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego zapowiedział na Twitterze premierę kolejnej serii edukacyjnej na platformie Diia. Cyfrowa oświata. To podstawowy kurs wiedzy o kryptowalutach, mający na celu nauczenie Ukraińców, jak mądrze korzystać z tych zasobów:

Kursy blockchain dla Ukraińców – uruchamiamy bezpłatny kurs kryptowalut; 100 godzin teorii i praktyki. Start już w lutym na Diia. Cyfrowa oświata. Naszym celem jest uczynienie Ukraińców krypto zaawansowanym narodem.

Wśród tematów, które zostaną omówione w trakcie kursu internetowego znajduje się m.in. historia pieniądza i rozwój technologii blockchain oraz bitcoina (BTC); wydobycie i algorytmy konsensusu Proof-of-Work i Proof-of-Stake; Ethereum i inteligentne kontrakty; zimne i gorące portfele kryptograficzne; wymiana aktywów kryptograficznych; szanse i zagrożenia handlu na rynku aktywów cyfrowych; podstawy higieny cybernetycznej i zdecentralizowane protokoły.

Kurs o kryptowalutach za darmo

Projekt wdrażany jest we współpracy z giełdą kryptograficzną z Ukrainy WhiteBIT, Fundacją Filecoin i społecznościowym metaverse Atlantis World. Wstępnej rejestracji na kurs można dokonać pod tym adresem internetowym.

To nie pierwszy tego rodzaju kurs online o technologii blockchain i kryptowalutach w Ukrainie. Podobna seria edukacyjna została wydana na platformie Diia. Cyfrowa oświata pod koniec 2020 roku.

Darowizny w bitcoinach na rzecz Ukrainyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.