Sąd zwalnia Sama Bankmana-Frieda za 250 mln dolarów kaucji | Wiadomości | CrypS.

Sąd zwalnia Sama Bankmana-Frieda za 250 mln dolarów kaucji

Redakcja
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Sąd w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku wyznaczył kaucję w wysokości 250 mln dolarów dla byłego CEO FTX Sama Bankmana-Frieda. Został wydany pod opiekę rodziców.


Na przesłuchaniu 22 grudnia prokuratorzy federalni określili ustaloną kwotę jako “najwyższą” w historii przesłuchań przedprocesowych.

Umowa nie wymagała rzeczywistego zadatku, ale była “gwarancją osobistego poręczenia”. Założyciel giełdy jest zobowiązany do stawienia się w sądzie w razie potrzeby, a jego zwolnienie jest zabezpieczone nieruchomością – domem jego rodziców w Palo Alto w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii.

Warunki kaucji obejmują również zakaz transakcji finansowych powyżej 1000 dolarów, areszt domowy i noszenie elektronicznej bransoletki. Złamanie warunków grozi koniecznością zapłaty 250 milionów dolarów. Miriam Bayer, profesor prawa w Brooklyn Law School wyjaśniła:

“Gdy osoba bliska lub członek rodziny podpisuje dokumenty [kaucyjne], niestawienie się sprawcy w sądzie wpływa na inne osoby, a mianowicie na sygnatariuszy, którzy również podlegają wymogom. […] jest to bardziej skuteczny sposób zapewnienia obecności zamożnej osoby na rozprawie sądowej”.

Co sądzi społeczność?

Decyzja sądu wywołała konsternację wśród członków społeczności kryptowalutowej. Jeden z użytkowników Twittera przypomniał wypowiedź Bankmana-Friede’a, że “ma tylko 100 tys. dolarów”. Konto Autism Capital wyjaśniło, że nie jest wymagany depozyt, ale że krewni zostaną pozbawieni wolności, jeśli warunki zostaną naruszone.

Trader kryptowalutowy i gospodarz podcastu The Wolf Of All Streets Scott Melker zauważył, że jeśli warunki kaucji zostaną naruszone, rodzice byłego szefa FTX “będą musieli pracować na 17 dodatkowych etatach”, aby uzyskać pieniądze.

Gospodarz podcastu Regulatory Jason Jason Brett przyznał, że “ludzie nie mogą się doczekać, by zobaczyć, jak Sam Bankman-Fried odpowiada za swoje zbrodnie”. Przypomniał jednak o prawie do rzetelnego procesu i domniemaniu niewinności.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.