Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kurs kryptowalut 23.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 października 2023 roku.


Spis treści:


Satoshi Nakamoto wciąż żyje?

Chociaż bitcoin jest odpowiedzią na kryzys, jaki od wielu lat zżera sektor tradycyjnych finansów i pozwala się od niego poniekąd uchronić, to twórca tej kryptowaluty pozostawił po sobie wiele znaków zapytania. Te natomiast prowadzą do licznych teorii dot. tego, kim jest (lub był) Satoshi Nakamoto. Teraz pojawił się szereg dowodów na to, że ów tajemniczy kryptograf nie był postacią, której od kilku lat już nie ma z nami na tej Ziemi. Czy to oznacza więc, że wciąż jest szansa na to, że prawdziwy Satoshi się kiedyś objawi światu?

Czytaj więcej: Popularna teoria dot. Satoshiego Nakamoto została obalona

Token, który miał zniknąć, osiąga wartość ponad 3 mln USD

Poruszając się po rynku kryptowalut należy odrzucić jedną rzecz: logikę. Ta sytuacja pokazuje, że ludzie są w stanie zapłacić każdą cenę za coś, na co panuje chwilowy hype w określonej społeczności. Czy dany towar, w tym przypadku token, ma jakąś wartość i funkcjonalność? A czy to ważne? Szaleństwo spekulacji trwa.

Czytaj więcej: Token od twórcy Uniswap jest warty ponad 3 miliony dolarów. Jak do tego doszło?

Wykryto niebezpieczną lukę w kodzie Lightning Network

Popularne rozwiązanie warstwy 2 sieci Bitcoina zawiera lukę, która w przypadku odkrycia przez osoby o złych intencjach mogłaby doprowadzić do kradzieży transferowanych środków. Na szczęście błąd wykrył jeden z deweloperów, który szybko podjął odpowiednie działania w tej sprawie.

Czytaj więcej: Lightning Network ma backdoora! Deweloper bije na alarm i odchodzi z projektu

MicroStrategy wie co robi w kwestii inwestycji w BTC i ma na to dowody

MicroStrategy jest numerem 1 na liście największych korporacyjnych HODLerów bitcoina. Wiele osób krytykowało Michaela Saylora i jego firmę za probitcoinową politykę inwestowania w różnych okresach tej kryptowaluty. Okazuje się jednak, że długoterminowa strategia przyniosła owoce.

Czytaj więcej: Były CEO MicroStrategy przedstawia dowody na to, że inwestowanie w bitcoina się opłaca


Newsy z weekendu


CEO Cardano nie chce brać udziału w politycznych dyskursach

Konflikt na płaszczyźnie politycznej przedarł się do sektora FinTech. Twórca topowej konferencji Web Summit znalazł się w ogniu krytyki za swoje zdanie na temat działań Izraela wobec Palestyny. Swój udział w wydarzeniu wycofał m.in. Charles Hoskinson.

Czytaj więcej: Konferencja Web Summit jest bojkotowana przez słowa organizatora odnośnie Izraela

Sztuczna inteligencja napisze scenariusz do odcinka Black Mirror?

Scenarzysta popularnego serialu sprawdzał niedawno możliwości ChatGPT pod względem tego, jak ciekawą historię może on stworzyć do jednego z przyszłych odcinków? Okazuje się, że słynny chatbot AI nie jest na tyle kreatywny, by zaskoczyć widzów Black Mirror.

Czytaj więcej: AI nie zastąpi twórcy „Black Mirror”. Przynajmniej najbardziej zainteresowany tak uważa

Binance wycofuje swoje karty Visa z Europy

Po trzech latach od momentu ich wprowadzenia Binance wycofuje w Europie kryptowalutowe karty płatnicze Visa, którymi klienci giełdy mogą dokonywać codziennych zakupów.

Czytaj więcej: Binance wycofuje swoje karty Visa dla klientów z Unii Europejskiej

Peter Schiff twierdzi, że rynkowa masakra jest blisko

Ekonomista Peter Schiff ostrzega przed wysoką inflacją. Tak, mimo lepszych danych płynących z USA, uważa, że ceny w tym kraju nadal będą rosły i inflacja utrzyma się na wysokim poziomie przez dłuższy czas. To z kolei doprowadzi do recesji. To jednak nie koniec jego mrocznych proroctw.

Czytaj więcej: Peter Schiff wieszczy wysoką inflację w USA i jednoczesne niższe stopy procentowe

ZUS ma niebezpiecznego sojusznika

ZUS bierze pod lupę firmy, które mogą teraz spodziewać się kontroli. Przedsiębiorstwa te wytypowała jednak… sztuczna inteligencja. Chodzi o 2,6 tysiąca podmiotów, których działalność zostanie teraz sprawdzona.

Czytaj więcej: ZUS współpracuje z… AI. O co chodzi?

Poziom zapytań o bitcoinowy ETF w Google na wysokim poziomie

Rośnie zainteresowanie ETF-ami opartymi na cenie spot bitcoina. Widać to też w Internecie. Liczba wyszukiwań frazy „spot Bitcoin ETF” w Google osiągnęła w tym tygodniu szczyt. Jest to kolejny znak potwierdzający to, że hossa dot. kryptowalut jest coraz bliżej.

Czytaj więcej: Kolejny sygnał, że zbliża się hossa. Chodzi o dane pochodzące od… Google

Kurs kryptowalut 23.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.