Konferencja Web Summit jest bojkotowana przez słowa organizatora odnośnie Izraela | Wiadomości | CrypS.

Konferencja Web Summit jest bojkotowana przez słowa organizatora odnośnie Izraela

Charles Hoskinson

Konflikt zbrojny na linii Hamas – Izrael stał się kością niezgody w społeczności Web3. Założyciel konferencji Web Summit wywołał kontrowersje swoją wypowiedzią, w której skrytykował działania Izraela. W następstwie tego zaczęto wzywać do bojkotu tego eventu, a CEO Cardano zrezygnował z udziału w nim.


Web Summit to topowa konferencja poświęcona sektorowi innowacji technologicznych związanych z płatnościami. Wydarzenie to odbywa się od kilku lat w portugalskiej Lizbonie i za każdym razem przyciąga do tego miasta tysiące uczestników. W listopadzie odbędzie się kolejna edycja tego eventu, na który spodziewane jest przybycie około 70 tys. osób.

Jednego z planowanych uczestników na pewno zabraknie i jest to założyciel oraz dyrektor generalny Cardano – Harles Hoskinson. Programista ogłosił, że rezygnuje z udziału w Web Summit w związku z kontrowersjami na tle politycznym, które wywołał naczelny organizator – Paddy Cosgrave.

Web Summit i kontrowersje dot. Izraela

W piątek, 20 października, znany programista z branży kryptowalut – Charles Hoskinson – który stoi za stworzeniem ekosystemu Cardano, a wcześniej pracował przy Ethereum, poinformował na X, że nie pojawi się w połowie listopada w Lizbonie na konferencji Web Summit.

Jego decyzja jest podyktowana obawami, że wydarzenie to stanie się przedmiotem głośnej dyskusji politycznej, po tym jego prezes – Paddy Cosgrave – wypowiedział się na temat konfliktu zbrojnego Izraela przeciwko Hamasowi.

Przypomnijmy, że w dniu 7 października siły Palestyny zaatakowały z powietrza ludność Izraela oraz dokonały desantu naziemnego. Zginęło przy tym wielu cywili, a tysiące ludzi zostało rannych. Nie wchodźmy w tym miejscu w polemikę, czyja ze stron politycznych w tym konflikcie ma więcej krwi na rękach, bowiem zwycięzcą na wojnie jest zawsze śmierć.

Jednakże temat tej tragedii ludzkiej przeniósł się i do sektora Web3 po tym, jak Paddy Cosgrave określił reakcję Izraela na atak Hamasu  „zbrodnie wojenne”. Reakcja ludzi w sieci była momentalna i zaczęto nawoływać do bojkotu konferencji organizowanej przez Cosgrave’a.

Chociaż przedsiębiorca próbował wyjaśnić w mediach społecznościowych swoje stanowisko w tej sprawie, to przylepiono mu już łatkę osoby wspierającej Hamas.

Charles Hoskinson należy do tych osób, które nie mają w zwyczaju kryć się ze swoimi poglądami na dany temat, o czym wielokrotnie już pisaliśmy. Programista i tym razem dał wyraz tego, co sądzi w tym przypadku i napisał, że wolałby podczas zaplanowanego panelu dyskusyjnego porozmawiać o biologii syntetycznej i skupić się na nowych pomysłach oraz doświadczeniach, aczkolwiek to wydarzenie przybrało jego zdaniem inny obrót.

Co za tym idzie, przekazał że w ramach rekompensaty, jako że nie pojawi się na tym wydarzeniu, to zorganizuje pięciogodzinną sesję Ask me Anything (AMA), podczas której będzie odpowiadał na pytania widzów.

Charles Hoskinson



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.