Binance wycofuje swoje karty Visa dla klientów z Unii Europejskiej | Wiadomości | CrypS.

Binance wycofuje swoje karty Visa dla klientów z Unii Europejskiej

Filip Dzięciołowski
Binance Visa

Najpopularniejsza na świecie giełda kryptowalut kolejny raz jest zmuszona ugiąć się wobec woli regulatorów z Europy. Binance przekazało, że przed końcem 2023 roku przestanie obsługiwać swoje kryptowalutowe karty Visa, dzięki którym jej europejscy klienci mogą dokonywać codziennych płatności.


Presja regulacyjna, której od jakiegoś czasu doświadcza Binance, coraz bardziej daje się we znaki tej giełdzie. W następstwie nacisków ze strony organów nadzorczych jest ona zmuszana do wdrażania pewnych zmian i modyfikacji odnośnie świadczonych przez siebie usług. W związku z tym przykazano teraz, że klienci w Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie będą mogli już korzystać ze specjalnego produktu, jakim jest karta płatnicza Visa.

Binance wycofuje swoje karty płatnicze

Dopiero co informowaliśmy Was, że dowodzona przez Changpeng Zhao giełda Binance znalazła rozwiązanie na jeden z problemów dot. obsługi klientów z Europy, a w międzyczasie otrzymujemy doniesienia o pojawieniu się kolejnego problemu na drodze tej firmy.

Binance przekazało na swoim oficjalnym blogu, że od dnia 20 grudnia 2023 roku nie będzie już honorować obsługi swoich kart debetowych Visa dla klientów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Grupa ta składa się z 27 państw należących do Unii Europejskiej oraz Islandii, Lichtensteina, Norwegii i Ukrainy.

W opublikowanym ogłoszeniu zaznaczono, że wyłączenie tego rodzaju kart nie będzie miało wpływu na konta użytkowników Binance ani na ich salda posiadanych aktywów w giełdowych portfelach. Co więcej, jako alternatywę w zamian znikającej z rynku karty sugeruje się stosowanie opcji Binance Pay. Dzięki temu rozwiązaniu klienci będą mogli dokonywać transakcji w cyfrowych aktywach na adresy sprzedawców, którzy również są zgłoszeni do tego programu.

Powyższe jest następstwem zmian w polityce regulacyjnej dotyczącej cyfrowych aktywów, jaka zachodzi na terenie starego kontynentu. Chodzi tutaj o przepisy wynikające z ustawy Markets in Crypto Assets (MiCa), która wejdzie w życie w grudniu 2024 roku.

Będzie ona obejmować wszystkie podmioty z branży kryptowalut należące do Unii Europejskiej. Z tego też względu między innymi Binance wyłączyło ze swojej oferty część tokenów, które zapewniały zwiększoną anonimowość transakcji i prywatność obu stron.

Binance Visareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.