Były CEO MicroStrategy przedstawia dowody na to, że inwestowanie w bitcoina się opłaca | Wiadomości | CrypS.

Były CEO MicroStrategy przedstawia dowody na to, że inwestowanie w bitcoina się opłaca

Jacek Walewski
Michael Saylor MicroStrategy

Michael Saylor, założyciel MicroStrategy Incorporated, nie ma wątpliwości: inwestowanie w BTC się opłaca. Jako dowód zaprezentował wykres porównujący wyniki bitcoina z innymi popularnymi aktywami finansowymi.


Michael Saylor: inwestowanie w BTC ma sens!

Michael Saylor bywa często krytykowany za swoją prokryptowalutową strategię. Jak sam jednak udowadnia, jego krytycy są w błędzie.

Opublikował na X poniższy post:

Okazuje się, że od sierpnia 2020 r., czyli czasu, gdy jego spółka zaczęła inwestować w BTC, cena kryptowaluty wzrosła o 147%. Dobrze wypada indeks S&P 500, który śledzi wyniki 500 akcji notowanych na amerykańskich giełdach. Tyle że od lata 2020 r. indeks wzrósł o jedyne 26%. Nasdaq Composite też zyskał na wartości, jednakże o 18%. To nieporównywalnie mniej niż 147% BTC.

Kurs złota spadł zaś o 3%. Z kolei srebro i obligacje straciły odpowiednio 19% i 24% swojej wartości.

Podsumowując, „bitcoin jest silniejszy” od innych aktywów.

MicroStrategy i jej bitcoinowa strategia

MicroStrategy zaczęło inwestować w bitcoina latem 2020 roku. Jej kryptowalutowa przygoda zaczęła się od inwestycji o wartości 250 milionów USD. Od tego czasu firma regularnie skupuje kryptowaluty. W okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 24 września 2023 r. nabyła około 5445 bitcoinów. Na dzień 24 września 2023 r. posiadała około 158 245 BTC.

Warto dodać, że w pewnym momencie strategia Saylora mogła wydawać się szalona. Bitcoin drożał przez 2020 i 2021 rok. Rok 2022 był już jednak okresem, w którym na twarzach inwestorów częściej gościł wyraz bólu niż uśmiech.

Kurs kryptowaluty spadał, spadał i… tak, spadał. W tle trwała apokalipsa. Pierwszy jej jeździec zrzucił z planszy Terrę oraz jej CEO, Do Kwona, co napędziło spadki.

Drugi sprawił, że z rynkiem pożegnało się FTX. Trzeci podpowiadał chyba regularnie szefostwu Fedu, by to nadal podwyższało stopy procentowe. Wszystkie te czynniki sprawiały, że wycena BTC była coraz mniejsza, a tym samym spadała wartość bitcoinów w skarbcu MicroStrategy.

Dziś jednak spółka Saylora posiada w BTC aż 4,7 mld USD. Firma jest już więc na „plusie”, bowiem kupiła swoje kryptowaluty za 4,68 miliarda USD po średniej cenie 29 582 USD za bitcoina.

Michael Saylorreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.