Peter Schiff wieszczy wysoką inflację w USA i jednoczesne niższe stopy procentowe | Wiadomości | CrypS.

Peter Schiff wieszczy wysoką inflację w USA i jednoczesne niższe stopy procentowe

Kryzys finansowy USA

Ekonomista Peter Schiff ostrzega przed wysoką inflacją. Tak, mimo lepszych danych płynących z USA, uważa, że ceny w tym kraju nadal będą rosły i inflacja utrzyma się na wysokim poziomie przez dłuższy czas. To z kolei doprowadzi do recesji. To jednak nie koniec jego mrocznych proroctw.


Peter Schiff o inflacji, recesji i depresji

Peter Schiff ponownie wieszczy poważny kryzys. I to mimo ostatnich uspokajających wypowiedzi prezesa Fedu, Jerome Powella, i ogólnie dobrych danych makroekonomicznych płynących z USA.

Kryzys finansowy i gospodarczy, który już się rozpoczął, jest już dawno spóźniony, a jego ostateczne nadejście było oczywiste od lat. Jednak w miarę rozwoju wydarzeń media, rząd, środowisko akademickie i Fed będą twierdzić, że nie można było tego przewidzieć. Nie zabraknie kozłów ofiarnych z sektora prywatnego

– napisał na X Schiff.

Pamiętajcie, że powodem, dla którego stopy procentowe pozostaną wyższe na dłużej, jest to, że inflacja również pozostanie na wysokim poziomie w dłuższym okresie czasu – dodał. Jego zdaniem w efekcie “nadchodząca recesja będzie głębsza i potrwa dłużej. To nie tylko stagflacja, ale depresja inflacyjna”.

Przypomnijmy, że w czwartek prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, wypowiedział się na temat stanu gospodarki w USA. Mówił, że jest zadowolony z tego, jak inflacja spada. Sugerował, że w tym roku bank centralny może już nie podnosić stóp procentowych.

Zdaniem Schiffa, Powell, mówiąc o stanie gospodarki, “zrzucił winę na pandemię”.

Pandemia nie spowodowała inflacji, zrobiły to Fed i rząd federalny. Obydwa pogorszyły problem inflacji podczas pandemii, utrzymując ogromne deficyty budżetowe i drukując mnóstwo pieniędzy na sfinansowanie czeków stymulacyjnych

– argumentował ekonomista.

Powell powiedział, że Fed nie bierze pod uwagę polityki fiskalnej przy podejmowaniu decyzji dotyczących polityki pieniężnej i że nie zmienia polityki pieniężnej w oparciu o politykę fiskalną. Jest to prawdopodobnie najbardziej lekkomyślne wyznanie, jakie kiedykolwiek złożył prezes Fed. To zdefiniuje nieudane dziedzictwo Powella

– dodał.

Co dalej ze stopami proc.?

W jednym jednak Schiff zgadza się ze sporą częścią rynku – nie spodziewa się już dalszych podwyżek stóp procentowych.

Na Bliskim Wschodzie mamy wojnę, więc Fed nie może podnieść stóp procentowych przy całej tej niepewności. I być może będzie musiał obniżyć stopy procentowe

– powiedział niedawno.

Kolejne posiedzenie władz Fedu odbędzie się za 11 dni. Zgodnie z danymi FedWatch, aż 99,9% uczestników rynku zakłada, że stopy proc. pozostaną na obecnym poziomie.

Kryzys finansowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.