Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.05.2024]

Kursy kryptowalut 23.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 23 maja 2024 r.


Spis treści:


ETF-y na bitcoina notują rekordowe wpływy

ETF-y na bitcoina w USA znów doświadczają wzmożonych wpływów kapitału ze strony inwestorów instytucjonalnych. To dobry znak, bowiem może być to kluczowy czynnik wybijający cenę BTC na nowe rekordowe poziomy.

Czytaj więcej: ETF-y na bitcoina notują nowy rekord. Ile już środków wpłynęło od inwestorów instytucjonalnych?

PEPE leci na północ i osiąga nowe ATH

Żaba okazała się najlepszym z memicznych tokenów, które ukazały się na rynku w poprzednim roku. Wczoraj jeden z pierwszych spekulantów, którzy weszli w posiadanie PEPE kilka dni po jego premierze, sprzedał część coinów notując 735 831% zysku.

Czytaj więcej: Pompa cenowa PEPE trwa! Od początku miesiąca token skoczył o ponad 145%. Dziś osiągnął nowe ATH

Michael Saylor nie jest taki kryształowy w kwestii BTC?

Dla niektórych Michael Saylor jest wzorem do naśladowania, idolem oraz mentorem. Są też i takie osoby, które mają mu wiele do zarzucenia, bowiem jego radykalne zamiłowanie do bitcoina może być momentami toksyczne i niebezpiecznie. Ostatnio znów nad byłym CEO MicroStrategy zebrało się trochę negatywnych opinii i wcale nie są one pozbawione sensu.

Czytaj więcej: “Saylor szkodzi kryptowalutom” – założyciel MicroStrategy przesadził ze wspieraniem bitcoina?

“Ameryka się sypie, to osobny rozdział”… potwierdza to sam CEO JPMorgan

Stany Zjednoczone wpadły w wir zwiększania swojego zadłużenia. Od początku tego roku poziom ten zwiększył się już o ponad pół biliona dolarów. CEO największego banku na świecie nie wróży amerykańskiej gospodarce dobrej przyszłości. Ostatnia karta przetargowa USA może bowiem niebawem stracić na znaczeniu i wtedy kraj będzie poważnie zagrożony bankructwem

Czytaj więcej: Przyszłość USA jest niepewna, ostrzega Jamie Dimon. Kraj tonie w długach, ale to szansa dla bitcoina

Podaż stablecoinów na rynku rośnie. To bardzo dobry znak

Od początku tego roku w sektorze stablecoinów dzieję naprawdę dużo. Ich łączna kapitalizacja rynkowa mocno wzrosła, a dodatkowo widać znacznie ożywienie popytu na tego typu cyfrowe aktywa. Sporo danych on-chain wysyła jasne sygnały świadczące o tym, że w najbliższych miesiącach na rynku kryptowalut będzie się jeszcze wiele działo.

Czytaj więcej: Ten rok należy do stablecoinów. Ich marketcap przekroczył 160 mld USD

Telegram ogłasza nową walutę

Ekosystem Telegrama w ostatnich miesiącach coraz bardziej się zmienia i rozrasta. Czwarty najpopularniejszy komunikator na świecie od 12 czerwca uruchomi specjalną walutę do płacenia za cyfrowe towary oraz usługi dot. korzystania z rożnych botów oraz mikroaplikacji.

Czytaj więcej: Telegram ogłasza nową walutę. Reakcja kursu Toncoina

Kursy kryptowalut 23.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.