Telegram ogłasza nową walutę. Reakcja kursu Toncoina | Wiadomości | CrypS.

Telegram ogłasza nową walutę. Reakcja kursu Toncoina

Telegram

Zgodnie z doniesieniami pochodzącymi od PANews, od 12 czerwca br. Telegram ma podobno wprowadzić nową wewnętrzną walutę pod nazwą Telegram Stars.


  • Użytkownicy będą mogli kupować nową walutę od Telegramu za pośrednictwem Apple i Google,
  • Wspomniana waluta ma służyć do płatności za cyfrowe towary i usługi w ramach botów i miniprogramów należących do Telegramu.

Telegram uruchomi nową walutę

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami kilku programistów otrzymało powiadomienie o uruchomieniu nowego tokena Telegramu.

Inicjatywa ta powstała podobno ze względu na to, iż Apple wystosował ostrzeżenie do wspomnianej firmy za naruszenie wytycznych dotyczących przeglądu App Store 4.7 i 3.1.1, które mają związek z akceptowaniem płatności i usług klientów bez korzystania z wewnętrznego mechanizmu zakupów Apple.

W związku z powyższym polityka App Store, która została naruszona, zabraniała przyjmowania płatności wewnętrznych od klientów, w tym kryptowalut.

W przeciwnym wypadku boty oraz mikroaplikacje byłyby zagrożone usunięciem.

Użytkownicy rzekomo będą mogli kupować walutę Stars za pośrednictwem narzędzi zakupowych w App Store i Google Play.

Okazuje się jednak, że za usługę tę mogą oni zostać obciążeni prowizją w wysokości 30% od każdej płatności. Właściciele botów zareagowali ostro negatywnie na tę wiadomość. Programiści będą mogli wykupić Stars, korzystając z blockchaina TON.

Okazuje się, że Telegram zarabia dolary od użytkowników, którzy kupują Stars Telegramu, a następnie programiści i wszyscy właściciele botów otrzymują opakowania po cukierkach w postaci TON, których wartość jest niestabilna

– stwierdził jeden z obserwatorów tej sytuacji.

Reakcja toncoina

Tymczasem powiązany z Telegramem toncoin (TON) zajmuje obecnie 9. pozycję wśród największych kryptowalutowych projektów pod względem kapitalizacji rynkowej.

Jego aktualna cena to 6,27 dol. W ciągu ostatniej doby jego kurs doznał niewielkiej zmiany cenowej. W ciągu tygodnia potaniał jednak o 5%.

TON
Wykres TON/USDT. Źródło: tradingview.com

Swój szczyt wspomniana wirtualna waluta odnotowała 11 kwietnia br. Wyniósł on wówczas 7,68 dol. za monetę. Obecnie od swojego ATH oddalona jest ona o około 18%.

Toncoin to natywna kryptowaluta sieci The Open Network (TON). Została ona zaprojektowana po to, aby obsługiwać ogromną liczbę transakcji na sekundę.

Telegramreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.