Pompa cenowa PEPE trwa! Od początku miesiąca token skoczył o ponad 145%. Dziś osiągnął nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Pompa cenowa PEPE trwa! Od początku miesiąca token skoczył o ponad 145%. Dziś osiągnął nowe ATH

PEPE

Trzeci największy obecnie memecoin pod względem kapitalizacji rynkowej kontynuuje swój rajd cenowy, który rozpoczął wraz z pierwszym dniem maja. Kurs PEPE pnie się na północ, a token odnotowuje kolejny dzień z rzędu nowe ATH.


  • Cena Pepe Coina od początku miesiąca wzrosła o ponad 145% i znalazła się na nowych historycznych szczytach,
  • Ostatnia pompa, która jeszcze napędziła dynamikę wzrostów, spowodowana jest euforią rynku dot. zatwierdzenia spotowych ETF-ów na ether,

PEPE to the Moon!

Memecoin nawiązujący do słynnego obrazka z żabą stał się najbardziej dochodową premierą tokenów z tego segmentu, które pojawiły się w 2023 roku.

Dziś kapitalizacja rynkowa PEPE przebiła poziom 6 miliardów dolarów. Tym samym umocniła jego pozycję na trzecim miejscu podium memicznych kryptowalut o największym marketcapie. Pierwsze dwa miejsca należą do DOGE oraz SHIB.

PEPE od początku maja zdołał odrobić straty z tytułu korekt z poprzednich tygodni, ale jego pompa cenowa trwa dalej. Dziś token ten pokazał na swoim wykresie cenowym nowy rekord wszechczasów na poziomie 0,00001475 dolara. Licząc od 1 dnia obecnego miesiąca kurs tego coina wzrósł o 149%.

PEPE coin
Wykres cenowy PEPE na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Wracając jeszcze do kwestii kapitalizacji rynkowej PEPE, to po przekroczeniu dziś poziomu 6,1 miliarda dolarów stał się on najbardziej wzrostowym memicznym tokenem, który pojawił się na rynku w 2023 roku. Żaba wyprzedziła pod tym względem bonk (BONK) i dogwifcoina (WIF).

Ktoś miał nosa, by od początku HODLować PEPE

Nie jest to tak naprawdę za częste zjawisko, by jakiś memecoin tak mocno wbijał się szturmem do kryptowalutowego mainstreamu i zdołał w nim utrzymać. Przypomnę, że handel PEPE wystartował dopiero w kwietniu 2023.

Może spekulanci w tamtym czasie byli już zmęczeni psami i kotkami, dlatego szybko się polubili z PEPE, bowiem przecież pierwszej fali hype’u na niego towarzyszył naprawdę mocny boom medialny.

O PEPE pisano wszędzie i bardzo szybko wbił się do memecoinowej czołówki.

Jednakże takie “projekty” to krople w morzu milionów bitych tokenów z tego segmentu, którym udało się nie tyle co przebić, ale utrzymać na topowym poziomie.

Chodzi przecież o tokeny, które nie przedstawiają żadnej fundamentalnej wartości i praktycznego zastosowania w ekosystemie cyfrowych aktywów.

A tu taki PEPE po 13 miesiącach od pojawienia się na rynku, zajmuje dziś 40. miejsce pod względem marketcapu na całym rynku kryptowalut.

Najbardziej cieszyć się z tego stanu może posiadacz adresu, na który w dniu 15 kwietnia 2023 roku wpłynęły 324,9 miliarda tokenów PEPE za 462 dolary.

Teraz treder ten sprzedał na Binance 182,9 miliarda PEPE za 2,53 miliona dolarów. Oznacza to, strategia diamentowych dłoni pozwoliła mu odnotować 735 831% zysku z kupna PEPE.

Przypominamy, że ten segment rynku kryptowalut, czyt. memecoiny, jest niesamowicie ryzykowny i nigdy nie inwestujcie więcej niż możecie stracić. Nic, co tutaj jest napisane, nie stanowi porady inwestycyjnej i posiada wyłącznie charakter informacyjny. 

PEPEreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.