ETF-y na bitcoina notują nowy rekord. Ile już środków wpłynęło od inwestorów instytucjonalnych? | Wiadomości | CrypS.

ETF-y na bitcoina notują nowy rekord. Ile już środków wpłynęło od inwestorów instytucjonalnych?

Bitcoin ETF

Inwestorzy instytucjonalni w USA znów skupują bitcoina. Robią to za pośrednictwem funduszy giełdowych (ETF-ów) dla rynku kasowego, które wczoraj odnotowały swój nowy dzienny rekord pod kątem odnotowanych wpływów netto.


  • W dniu 22 maja wpływy netto do spotowych ETF-ów na bitcoina osiągnęły nowy rekord wynoszący 154 miliony dolarów,
  • Zwiększone zainteresowanie instytucji największą z kryptowalut utrzymuje się już ósmy dzień z rzędu. Cena BTC jednak utrzymuje się w trendzie bocznym.

ETF-y notują nowe ATH, ale co z ceną bitcoina?

Na rynku kryptowalut znów panuje euforia, która tym razem wynika z potencjalnego zatwierdzenia spotowych ETF-ów dla etheru. Dziś w nocy naszego czasu powinna się pojawić oficjalna informacja co do decyzji amerykańskiej SEC wobec tego tematu.

Więcej o szansach, jakie generuje dla sektora ETH powstanie funduszy giełdowych dla jego rynku spot, pisaliśmy wczoraj w tym miejscu.

Dlaczego o tym wspominam? Bowiem cena bitcoina w poniedziałek powróciła do poziomu 70 tys. dolarów po pojawieniu się właśnie doniesień dot. wzrostu szans na aprobatę ze strony SEC wobec ww. ETF-ów.

Wzrost wartości rynkowej króla kryptowalut najwidoczniej przypomniał wielu instytucjom z Wall Street, że hossa na na niego trwa dalej i wszystko wskazuje, że kurs bitcoina będzie rósł dalej.

Dowodem na powrót byków jest to, że ETF-y dla rynku spot bitcoina już ósmy dzień z rzędu notują wpływy kapitału od instytucji.

Wczoraj natomiast, tj. 22 maja, padł nowy rekord pod względem wysokości wpływów netto, który wyniósł 154 milionów dolarów. Takie informacje podaje platforma SoSoValue.

Którzy zarządcy aktywami odnotowali największe wpływy? Na pierwszym miejscu plasuje się ETF od BlackRock, czyli IBIT, do którego wczoraj wpłacono 91,95 miliona dolarów.

Łączna ilość wpłaconych środków wynosi już 6,08 miliarda dolarów. Tak więc firma dowodzona przez Larry’ego Finka nadal odpowiada za lwią część pompowego kapitału na rynek BTC za pośrednictwem tego typu instrumentów finansowych.

Piękny wynik biorące pod uwagę, że nie minęło nawet pół roku od momentu uruchomienia ETF-ów na bitcoina.

Na drugim miejscu podium znalazł się fundusz giełdowy od Fidelity (FBTC). Dzienny napływ w ich przypadku wyniósł wczoraj  74,57 mln dolarów netto. Łączna wartość wszystkich odnotowanych wpływów do ich ETF-a to 8,65 miliarda dolarów.

Ile ogólnie wpłynęło środków do ETF-ów śledzących cenę spot bitcoina od różnych podmiotów? Całkowita wartość kapitału wynosi już 59,20 miliarda dolarów netto.

Co dalej z kursem bitcoina?

W momencie pisania tego artykułu cena bitcoina na giełdzie Binance wynosi 69 575 dolarów. Od obecnego ATH na poziomie 73,7 tys. dolarów cena bitcoina jest oddalona o 5,51%?

Licząc od dnia 11 stycznia, w którym wystartowały ETF-y w Stanach, wartość rynkowa BTC zdołała się podnieść o 66%.

Bitcoin
Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Bitcoin ETFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.