Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 23.02.204

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 23 lutego 2024 r.


Spis treści:


Nvidia notuje rekordowe przychody, ceny tokenów AI lecą mocno w górę

Normalnie festiwal dobrych newsów, jeżeli chodzi o firmy zajmujące się sztuczną inteligencją. Jak wiadomo, sektor tokenów AI także stoi coraz mocniej, a obecnie jego topowe projekty notują dwucyfrowe wystrzały na wykresach cenowych. Jeden z nich szczególnie zwrócił uwagę analityków.

Czytaj więcej: Rynek AI notuje spore zyski. Wieloryby skupują token, który w tydzień skoczył o ponad 130%

Giveaway tokenów PORTAL. Za tydzień ich debiut na Binance

Wraz z Binance organizujemy giveaway, w ramach którego rozdamy 400 tokenów PORTAL, nim te zadebiutują oficjalnie na tej platformie. Akcje jest kierowana do osób, które dotąd nie korzystały z tej giełdy, stąd jest to forma zachęty dla nowych użytkowników.

Czytaj więcej: Mamy do rozdania 400 tokenów PORTAL, nim te pojawią się na Binance!

Nieznane maile Satoshiego Nakamoto

W dalszym ciągu trwa proces sądowy przeciwko Craigowi Wright’owi, który za wszelką cenę chce udowodnić wszystkim, że to on jest legendarnym Satoshim Nakamoto. Na poczet całej sprawy, która ma na celu raz, a porządnie rozwiać wątpliwości w tej kwestii, jeden ze świadków, legendarny kryptograf – Adam Back – ujawnił zapis korespondencji mailową z osobą (lub grupą) stojącą za stworzeniem bitcoina. Zabieg ten ma za zadanie wystarczająco podważyć twierdzenie australijskiego biznesmena, który widocznie sam wierzy w to, że jest Satoshim.

Czytaj więcej: Adam Back ujawnia prywatną korespondencję z Satoshim Nakamoto. O czym pisali z twórcą bitcoina?

Bitcoin może jeszcze spaść w okolice 40 000 USD – prognozuje Mike Novogratz

CEO Galaxy Digital dostrzega różne scenariusze ws. przyszłości bitcoina. Nie wyklucza również, że jego kurs może jeszcze zacząć spadać, nim zacznie się byczy rajd cenowy w swoim pełnym wydaniu. Mimo tego pozostaje dużym optymistą i uważa, że BTC posiada wszystkie niezbędne zasoby, by wystrzelić w stronę nowych szczytów cenowych, a inwestorzy który skupują go za pomocą spotowych ETF-ów doskonale wiedzą co robią.

Czytaj więcej: Bitcoin może spadać przez ten czynnik, zanim zacznie się bull run – twierdzi Mike Novogratz

Najnowsze ogłoszenie Uniswap wybija w kilka minut kurs tokena giełdy o 60%

Natywny token topowej zdecentralizowanej giełdy (DEX) kryptowalut nagle skoczył o ponad 60% i znalazł się najwyższym poziomie od 2 lat. Powodem tego jest jedno ogłoszenie, które zostało dziś opublikowane przez Fundację Uniswap.

Czytaj więcej: Uniswap (UNI) rośnie o ponad 60% po ogłoszeniu ważnego komunikatu

Potencjalne zagrożenia związane z AI w przyszłości

Sztuczna inteligencja to miecz obosieczny. Technologia ta jest w stanie dostarczać nam wielu rozwiązań, które znacznie poprawią komfort naszego codziennego życia i odkryje nieznane dotąd opcje, ale i posiada też swoją ciemną stronę. Wielokrotnie już mieliśmy okazję przekonać się o tym, że AI w rękach złych ludzi może wyrządzić niemałe szkody. Co więc może nas czekać w przyszłości?

Czytaj więcej: Czy AI nam zagraża? Jak oszukuje sztuczna inteligencja

Euro wypada naprawdę blado w porównaniu z BTC

Nie milkną echa wczorajszego raportu EBC, w którym dwóch członków tej instytucji kolejny raz zaatakowało bitcoina. Krytykują kryptowaluty, a swoich wad nie dostrzegają. Były już dyrektor ds. technologii giełdy Coinbase wskazał na pewną zależność, która dobitnie pokazuje, że to główna waluta fiducjarna Europy powinna się martwić o swoją przyszłość, a nie BTC.

Czytaj więcej: Oto dowód , że bitcoin jest lepszy od euro. Były CTO Coinbase reaguje na raport EBC

Kursy kryptowalut 23.02.204reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.