Bitcoin może spadać przez ten czynnik, zanim zacznie się bull run - twierdzi Mike Novogratz | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin może spadać przez ten czynnik, zanim zacznie się bull run – twierdzi Mike Novogratz

Karolina Zawodnik
Mike Novogratz

Znany miliarder spodziewa się osłabienia cenowego na wykresie największej kryptowaluty. Te jednak będzie tymczasowe, bowiem po nim ma nadejść silniejszy rajd!


  • Mike Novogratz prognozuje potencjalne ryzyko pogorszenia się sytuacji na rynku BTC i spadek do okolic 45 tys. dol., a nawet 42 tys. dol.,
  • Dyrektor generalny Galaxy Digital omówił także optymistyczne perspektywy dla kryptowalut, zwracając uwagę na rosnące zainteresowanie bitcoinem wśród inwestorów instytucjonalnych.

Bitcoin może tracić na wartości?

W najnowszym wywiadzie dla programu „Squawk Box” emitowanego przez CNBC dyrektor generalny Galaxy Digital przedstawił swoje spostrzeżenia na temat obecnego stanu rynku kryptowalut. 

Zapytany o ryzyko związane z poniesieniem straty na bitcoinie, Mike Novogratz odparł, iż pewne czynniki tj. wyzwania regulacyjne mogłyby zepchnąć kurs BTC z powrotem do okolic 45 000-42 000 dol. Choć taki scenariusz mógłby się zdarzyć, wspomniany inwestor uznał, iż jest on mało prawdopodobny. 

Optymizm co do BTC w zakresie długoterminowym 

Mike Novogratz postrzega bitcoina, jako aktywo makro, na które wpływa szersza polityka gospodarcza. Co więcej, uważa on, że BTC wciąż znajduje się we wczesnej fazie adopcji. Potencjał do wzrostów jest więc duży. 

Wspomniany miliarder zwrócił szczególna uwagę na rosnące zainteresowanie największą z kryptowalut wśród inwestorów instytucjonalnych. Ma to związek m.in. z uruchomionymi w styczniu br. ETF-ami spot na BTC na amerykańskim rynku.  

Cytowany przedsiębiorca wskazał na transformacyjny wpływ zapewnienia łatwego dostępu do bitcoina grupie demograficznej, która kontroluje większość bogactwa Ameryki. Uznał on ponadto, że grunt pod wyższe ceny jest przygotowywany za sprawą nabywców ETF-ów spot, którzy nie są jedynie traderami, ale i inwestorami długoterminowymi. W ten oto sposób ilość BTC dostępnych na rynku staje się coraz bardziej ograniczona. 

Mike Novogratz zwrócił uwagę także na ewoluujące otoczenie regulacyjne. Wspomniał on m.in. o trwających rozmowach z głównymi platformami na temat umożliwienia zakupów BTC, co sygnalizuje nieuniknione rozszerzenie instytucjonalnego dostępu do wirtualnych walut.

Młodsi inwestorzy napływają na rynek

Uwzględniając dynamikę handlu cyfrowymi aktywami, Mike Novogratz zauważył, iż młodszym pokoleniom stosunkowo łatwiej jest kupić BTC za pośrednictwem różnych aplikacji. Zestawił je z bardziej tradycyjną grupą inwestorów, która  dopiero zaczyna korzystać z bitcoina za pośrednictwem dużych instytucji.

Mike Novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.