Uniswap (UNI) rośnie o ponad 60% po ogłoszeniu ważnego komunikatu | Wiadomości | CrypS.

Uniswap (UNI) rośnie o ponad 60% po ogłoszeniu ważnego komunikatu

Karolina Kropopek
uniswap

Kurs tokena przynależnego do znanej zdecentralizowanej giełdy kryptowalutowej Uniswap doznał silnego wzrostu w ciągu ostatnich godzin. Skoczył on  o ponad 60%, a cena UNI znalazła się na poziomie niewidzianym od 2 lat. Co spowodowało to nagłe ożywienie?


  • Inwestorzy zaczęli intensywnie gromadzić UNI po ogłoszeniu propozycji nagradzania posiadaczy tych tokenów przez Uniswap,
  • Cena UNI podniosła się do okolic 12,22 dol. za monetę, co stanowi poziom widziany po raz ostatni na początku 2022 roku.

Uniswap (UNI) doznaje silnego wzrostu

Kurs tokena przynależnego do Uniswap eksplodował w ciągu ostatnich kilku godzin. Ten nagły rajd ma swoje źródło w najnowszej informacji wydanej przez zdecentralizowaną giełdę.

Powiązana z nią Fundacja Uniswap zaproponowała bowiem utworzenie mechanizmu, który nagradzałby posiadaczy UNI, którzy postawili i delegowali swoje tokeny. 

UNI
Wykres UNI. Źródło: tradingview.com

Celem wspomnianej propozycji jest ożywienie i wzmocnienie systemu zarządzania Uniswap poprzez zachęcanie członków społeczności do aktywnego, zaangażowanego i przemyślanego delegowania UNI. 

Głosowanie w trybie Snapshot może rozpocząć się 1 marca 2024 r., jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań. Natomiast głosowanie na blockchainie zostało wstępnie wyznaczone na 8 marca br. 

UNI zyskuje, gdy inne kryptowaluty tracą

Najnowsze ożywienie na wykresie Uniswap ma miejsce, gdy na rynku wirtualnych walut dochodzi do szerszej konsolidacji. W tym czasie większość czołowych kryptowalut notuje spadki, bądź niewielkie zyski. 

Dwie największe wirtualne waluty – bitcoin (BTC) i ether (ETH) znajdują się obecnie na około 1-2% minusie w zakresie dobowym

Tymczasem UNI awansował na 16 pozycję w rankingu największych projektów kryptograficznych, a jego aktualna kapitalizacja rynkowa przekracza 6,9 mld dol. przy cenie jednostkowej 12 dol. za monetę. Nie jest to jednak najwyższy szczyt cenowy, jaki token ten odnotował w swojej historii. Ten bowiem został ustanowiony w maju 2021 r. w okolicy 44,97 dol.

uniswapreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.