Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.11.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 22.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Changpeng Zhao odchodzi z Binance

Historyczny moment dla giełdy Binance oraz całego rynku kryptowalut. Changpeng Zhao rezygnuje z funkcji dyrektora generalnego firmy i przyznaje się do stawianych zarzutów. Jaki będzie następny ruch giganta z tej branży oraz co stanie się z Zhao? Jak wygląda obecna sytuacja platformy oraz jak zareagował kurs BNB na te przełomowe doniesienia?

Czytaj więcej: Changpeng Zhao rezygnuje z roli CEO Binance i przyznaje się do winy. Jak kara mu grozi?

Hakerzy kradną prawie 100 mln USD z HTX

Justin Sun nie ma ostatnio szczęścia w kwestii kryptowalutowych platform, którymi na pewnym poziomie zarządza. Nie dojść, że dwa tygodnie temu Poloniex zostało okradzione na 120 milionów dolarów, to teraz inna z jego giełd – HTX (czyli Huobi po rebrandingu) – kolejny raz w ciągu trzech miesięcy doświadczyła exploita. Tym razem jednak kwota nie wynosiła 8 mln dolarów, ale prawie 100 mln dolarów. Platforma na dany moment zawiesiła wszystkie wpłaty i wypłaty.

Czytaj więcej: Topowa giełda znowu okradziona! Tym razem utracono prawie 9-cyfrową kwotę

Rynek kryptowalut może skorzystać na ugodzie Binance z DoJ

Rezygnacja Changpeng Zhao oraz ugoda Binance z DoJ mogą odbić się pozytywnie na sytuacji rynku kryptowalut. Oczywiście, w pierwszym momencie doszło do likwidacji wielu pozycji lewarowanych bowiem kursy topowych cyfrowych aktywów zaliczyły korektę.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina reaguje po doniesieniach o ugodzie Binance. Szansa dla rynku kryptowalut?

Inwestorzy rzucili się na token od Blur. W czym tkwi fenomen?

No proszę, okazuje się, że niektóre podmioty z sektora NFT potrafią tak zorganizować marketing wokół swoich produktów, by ich token stał się mocno pożądanym aktywem przez inwestorów. Aktualny lider wśród platform do handlu niewymiennymi tokenami (NFT), czyli firma Blur, przeprowadziła airdrop swojej kryptowaluty w taki sposób, że jej wartość urosła w ciągu miesiąca o ponad 150%.

Czytaj więcej: Kurs tego tokena skacze o ponad 150% w miesiąc. Sugeruje to odbicie na rynku NFT

Nowy chatbot od Anthropic przełamuje kolejne granice AI

Jak ostatnio mogliśmy dowiedzieć się na przykładzie sytuacji z wyrzuceniem Sama Altmana z firmy OpenAI, że w jej strukturach dochodziło do wielu nieporozumień i konfliktów. Z tego też powodu kilka lat temu dwoje zdolnych pracowników odeszło, by następnie założyć własny biznes, który stał się poważną konkurencją dla tego pierwszego. Teraz otrzymujmy pokaz siły od Anthropic w postaci ich chatbota, przy którym ChatGPT wypada dosyć blado.

Czytaj więcej: ChatGPT jest dwa razy gorszy niż to, co właśnie wypuścili na rynek byli pracownicy OpenAI

Sam Altman wraca na stanowisko prezesa OpenAI

Kontynuując powyżej rozpoczęty temat, cała akcja dotycząca wyrzucenia jednego z założycieli i zdecydowanie głównej twarzy firmy stojącej za ChatGPT pokazała tylko, jak wiele wewnętrznych zmian wymagają struktury OpenAI. Po niecałym tygodniu Sam Altman został przywrócony na stanowisko dyrektora generalnego firmy, a wraz z nim wraca jego wierny druh, Greg Brockman.

Mt. Gox w końcu zaczyna zwracać środki swoim klientom

Legendarna giełda kryptowalut, która upadła w 2014 roku w wyniku włamania hakerów, w końcu rozpoczyna zwrot cyfrowych aktywów do ich prawowitych właścicieli. Dziś syndyk zajmujący się procesem spłaty poszkodowanych inwestorów wysłał mailing, w którym poinformował, że ten właśnie wystartował i będzie trwał przez cały przyszły roku.

https://twitter.com/napgener/status/1727178138982248952

Kursy kryptowalut 22.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.