Kurs tego tokena skacze o ponad 150% w miesiąc. Sugeruje to odbicie na rynku NFT | Wiadomości | CrypS.

Kurs tego tokena skacze o ponad 150% w miesiąc. Sugeruje to odbicie na rynku NFT

Karolina Zawodnik
NFT Blur

Część spekulantów zwróciła w ostatnim czasie uwagę na wirtualną walutę pod nazwą blur (BLUR). Ta bowiem doświadczyła mocnego wzrostu ceny związanego z jej airdropem.


Eksperci z Lookonchain zauważyli, że po wspomnianym zrzucie pod nazwą “Blur Season 2” 19 kryptowalutowych adresów nabyło łącznie 51,3 milionów tokenów BLUR o wartości około 21 milionów dolarów.

Kurs BLUR z mocnym wzrostem

Zdaniem analityków dynamika zakupów dokonanych przez kilku większych inwestorów mogła wywołać efekt domina w przypadku wirtualnej waluty blur. Użytkownicy kryptowalut zaczęli dołączać do tego rynku, gdy zaobserwowali na nim wzrost aktywności. Tego typu sytuacje są powszechne w tej branży a różnego rodzaju wiadomości oraz znaczące transakcje mogą prowadzić do nagłych  zmian w wycenie aktywów.

Według obserwatorów rynku po tak silnym wzroście traderzy powinni być wyczuleni na możliwość nadejścia korekty. Wskaźnik siły względnej (RSI) wszedł w obszar “wykupienia” podczas pompy, która często stanowi poprzedzenie cofnięcia, gdy inwestorzy zaczynają realizować swoje zyski.

Obecnie cena BLUR porusza się powyżej 0,47 dol. za monetę. W trakcie ostatniej doby kurs tego tokena wzrósł o więcej niż 30%. W ciągu miesiąca zmiana sięga zaś ponad 150%. Mimo to od swojego szczytu wszech czasów z lutego 2023 r. altcoin ten pozostaje oddalony o ponad 99%.

Wzrost wartości tokena BLUR.
Wzrost wartości tokena BLUR. Źródło: tradingview.com

Z kapitalizacją rynkową przekraczającą 520 milionów dol. ta wirtualna waluta zajmuje 102 pozycję wśród największych projektów kryptowalutowych. Co więcej, wzrost aktywności sprawił, że znalazła się ona na 17 miejscu wśród cyfrowych aktywów, które odnotowały najwyższy wolumen obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wpływ Blur na rynku NFT

BLUR przynależy do platformy Blur stanowiącej miejsce do handlu tokenami niewymienialnymi (NFTs). Oferuje ona również zaawansowane funkcje dla swoich użytkowników tj. zarządzanie portfelem i porównanie NFT na wielu rynkach.

Podczas uruchomienia swojego najnowszego airdropa projekt Blur ogłosił, że stanowi protokół numer jeden w obrębie Ethereum NFT. Słowa te są poparte statystykami dot. wolumenu obrotu, który osiągnął 6,1 miliarda dolarów, czy bazą użytkowników składająca się z 260 165 unikalnych adresów kryptograficznych.

Blur nie zamierza spoczywać na laurach. Według zapowiedzi, uruchomi on kolejny zrzut “Season 3” dla posiadaczy tokenów BLUR oraz użytkowników jego platformy w najbliższej przyszłości.

NFT Blurreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.