Topowa giełda znowu okradziona! Tym razem utracono prawie 9-cyfrową kwotę | Wiadomości | CrypS.

Topowa giełda znowu okradziona! Tym razem utracono prawie 9-cyfrową kwotę

HTX hack

Ważny inwestor oraz doradca giełdy HTX – Justin Sun – potwierdził doniesienia o tym, że platforma ta oraz protokół blockchain – Heco Chain – padły ofiarą ataku hakerskiego na łączną kwotę 97 milionów dolarów w różnych aktywach.


HTX  (dawne Huobi) podobno zamierza w pełni pokryć straty. Obecnie wpłaty i wypłaty na tę giełdę pozostają zawieszone, przy czym zapewnia ona o bezpieczeństwie pozostałych środków na niej przechowywanych.

HTX ofiarą kolejnego ataku hakerskiego

Przyczyny włamania, jakiego dokonali cyberprzestępcy, są aktualnie wciąż badane. Justin Sun zaznaczyć, że dojdzie do wznowienia wpłat i wypłat na HTX, gdy tylko dochodzenie ulegnie zakończeniu a źródło ataku zostanie zidentyfikowane.

Na podejrzane transfery ze wspomnianej giełdy zwróciła dziś uwagę firma zajmująca się bezpieczeństwem w branży blockchain – Cyver. Opiewały one na kwotę 85 milionów dolarów.

W rozmowie z mediami Cyver podzielił się swoimi przypuszczeniami na temat wspomnianego włamania. Mogło ono zostać spowodowane wyciekiem klucza prywatnego umożliwiającego dostęp do mostu blockchain Heco, który pozwala użytkownikom przesyłać tokeny między siecią Heco Chain a Ethereum.

Chociaż według zapewnień rzecznika HTX wspomniana giełda i Heco Chain działają niezależnie, platforma ta wciąż pozostawała jednym z opiekunów tej sieci.

Wcześniejsze włamanie

Należy przypomnieć, iż HTX padło ofiarą ataku hakerskiego niespełna we wrześniu br. Wówczas to w wyniku exploitu hakerom udało się wyprowadzić z tej platformy ETH o łącznej wartości 8 milionów dolarów. Straty te zostały jednak pokryte z kieszeni giełdy w ciągu kilku dni od tego incydentu. Justin Sun podkreślał wówczas, że skradziona kwota jest równa jej dwutygodniowym przychodom.

Wydaje się, że nad założycielem projektu Tron krąży jakieś fatum. Należąca do niego giełda kryptowalut Poloniex także padła ofiarą włamania w listopadzie br. Sprawcom udało się wyprowadzić z niej aktywa warte łącznie ponad 120 milionów dol.

HTX hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.