Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.06.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 22.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 22 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Bitcoin to the Moon! Czy to już hossa?

Kurs pierwszej waluty ponownie przebił dziś poziom 30 tys. dolarów. Co prawda, zajęło mu to trochę więcej czasu niż można było się spodziewać. Nastroje na rynku BTC są pozytywne, a na to składa się wiele czynników. Rozpoczął się również prawdziwy wyścig wśród gigantów inwestycyjnych o to, która jako pierwszy otrzyma licencję na fundusz Bitcoin Spot ETF. Czy to już rynek byka?

Czytaj więcej: Bitcoin ponownie z trójką z przodu. Dlaczego kolejnym celem jest próg 50 tys. dolarów?

Żarty się skończyły. Shiba Inu ogłasza przełomowe zmiany

Topowy memecoin reprezentujący popularną rasę psa – SHIB – przechodzi rewolucyjne zmiany w swoim ekosystemie. Przede wszystkim ogłoszono strategiczne partnerstwo z firmą z branży sztucznej inteligencji. Co z tego wyniknie? Co więcej, w tym samym czasie poinformowano o powstaniu projektu „Shibacals: Authenticated Collectibles”. Jak się dowiadujemy, ma to być swoista rewolucja branży niewymiennych tokenów (NFT).

Czytaj więcej: Shiba Inu ogłasza przełomowe partnerstwa i zapowiada nowe funkcjonalności

Cisza przed burzą? Solana ponownie w TOP10 kryptowalut

Można by stwierdzić, że solana swoje najlepsze lata ma już za sobą, a cały ekosystem tej kryptowaluty jakby zatrzymał się w miejscu. Blockchain jest w dużej mierze znany z tego, że w ostatnich miesiącach doświadczał regularnych przestojów i poważnych problemów z przepustowością. Wielu inwestorów postawiło już na tym projekcie krzyżyk. Jednakże, nie warto, jak się okazuje, skreślać jego tokena SOL, bowiem może się okazać, że jego cena jeszcze się podwoi. Tak przynajmniej wskazuje popularny analityk, który przedstawił prognozę że solana może jeszcze zaliczyć 100% wzrostu.

Czytaj więcej: Popularny analityk wskazuje na wybicie tego altcoina o 100%. Powrócił on do TOP10 kryptowalut

Komisarz SEC kłamcą. Binance zdobywa punkt w sądzie

Dezinformacja i negatywna propaganda to często stosowane przez władze autorytarne narzędzia socjotechniczne. Ale żeby amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która odpowiada przed demokratycznym Kongresem, korzystała z takich sposobów? Wiadomo, że to standard. Jednakże tym razem prawnicy reprezentujący giełdy Binance, Binance US. oraz Changpeng Zhao zwrócili się do sądu, w którym prowadzona jest batalia prawna między nimi a ludźmi Gary’ego Genslera. Otóż atakowana kryptowalutowa firma zdecydowanie sprzeciwia się rozsiewanej narracji przez jednego z komisarzy, ażeby ponoć wszystkie 3 wspomniane podmioty mieszały środki klientów giełdy z aktywami korporacyjnymi i mieli transferować je poza granice USA. W tej sprawie pracownik SEC został nieco przyciśnięty do ściany i musiał złożyć wyjaśnienia w kwestii swoich słów.

Czytaj więcej: SEC celowo wprowadza ludzi w błąd! Binance.US zdobywa ważny punkt w walce z regulatorem

Atomic informuje, co udało się ustalić w sprawie niedawnego exploita

Na początku czerwca tego roku cyfrowe portfele od firmy Atomic zostały naruszone przez hakerów. W wyniku złamania ich zabezpieczeń udało się wyprowadzić z nich łącznie 100 mln dolarów. Zaatakowano około 5500 adresów. Za expolitem stoi ponoć północnokoreańska grupa hakerów Lazarus Group. To ustalenia, które otrzymaliśmy jakiś czas temu od firmy analizującej blockchainy – Elliptic. Od całej sytuacji minęły prawie trzy tygodnie, a firma odpowiedzialna za stworzenie portfeli dopiero teraz zabrała oficjalnie głos, by przekazać, co ustalono.

Czytaj więcej: Atomic Wallet w końcu wydał oświadczenie w sprawie exploita, w którym ukradziono 100 mln USD

Rezerwa Federalna chce kontrolować stablecoiny

Amerykański bank centralny, czyli Rezerwa Federalna (Fed), na czele której stoi Jerome Powell, coraz bardziej przygląda się sektorowi stablecoinów. Wczoraj podczas przesłuchania w Izbie Reprezentantów Powell wypowiedział się w kwestii proponowanej ustawy dotyczącej regulacji tej klasy aktywów. Jak powiedział prezes Fed, instytucja ta postrzega kryptowaluty powiązane kursem z dolarem amerykańskim za pieniądze. Co za tym idzie?

Źródło: Dailycoin

Kryptowaluty w kluczowym programie Mastercard

Niekwestionowany gigant z rynku płatności od lat romansuje z branżą cyfrowych aktywów. Teraz otrzymujemy doniesienia, że Mastercard uwzględnia ten rodzaj walut w swoim kluczowym programie Engage. Jest to propozycja skierowana do wszystkich producentów kart płatniczych, która ma pomóc im nawiązywać partnerstwa strategiczne z dostawcami nowych technologii. To natomiast wskazuje na to, że jest to ogromna szansa dla branży kryptowalut, by na tym rynku niebawem pojawili się inwestorzy instytucjonalni, co może napędzić kolejny rajd cenowy całego tego sektora.

Źródło: Coindesk

Ripple otrzymuje ważną licencję w Azji

Znana w społeczności kryptowalut firma zajmująca się płatnościami na blockchainie poinformowała o ważnym wydarzeniu. Udało jej się uzyskać licencję na świadczenie swoich usług z zakresu cyfrowych aktywów na terenie Singapuru. Jest to bardzo istotna kwestia, by dowodzona przez Brada Garlinghouse’a firma mogła jeszcze bardziej rozszerzyć swój zakres działania w obszarze Azji i Pacyfiku. Otrzymana zgoda od tamtejszego regulatora (Monetary Authority of Singapore, MAS) zwiększy z pewnością adopcję oferowanego przez Ripple rozwiązaniam zwanego ”płatności na żądanie”, w którym kluczową rolę pełni ich token XRP.

Źródło: CNBC

50% firm z listy Fortune 100 interesuje się blockchainem

Giełda Coinbase opublikowała nowy raport, z którego dowiadujemy się bardzo ciekawych rzeczy. Otóż ponad 50% firm znajdujących się na liście Fortune 100 bada użycie lub już zaczęło prowadzić inicjatywy związane z adopcją blockchaina i kryptowalut. Dokument zawiera także interesujące wzmianki dotyczące konkretnych korporacji, które zainwestowały swój kapitał w cyfrowe aktywa.

Źródło: The Block

Kursy kryptowalut 22.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.