Atomic Wallet w końcu wydał oświadczenie w sprawie exploita, w którym ukradziono 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Atomic Wallet w końcu wydał oświadczenie w sprawie exploita, w którym ukradziono 100 mln USD

Patryk Chodyniecki
portfel-kryptowalut, Atomic wallet

Pierwszy raz od ataku na portfele użytkowników Atomic Wallet zabrało szerzej głos w całej sprawie. Przyczyn zaistniałej sytuacji – brak. 


Dostawca zdecentralizowanego portfela Atomic Wallet w końcu wydał pełne oświadczenie dotyczące niedawnego ataku. Na początku tego miesiąca wiele osób informowało, że z ich prywatnych portfeli zniknęło łącznie ponad 100 milionów. Niestety użytkownicy do dzisiaj nie mogą otrzymać całej prawdy w tej sprawie. 

Nic się nie stało? 

Wpis z dnia 20 czerwca 2023 r. to pierwszy tak obszerny, oficjalny komunikat ze strony Atomic Wallet. Według treści obwieszczenia – nie ma nowych potwierdzonych przypadków kradzieży środków. Spółka wskazuje, że w trakcie ataku hakerskiego ucierpiało mniej niż 0.1% użytkowników. Co ciekawe – takie liczby ze strony AW padały już wcześniej, jednak internauci podważali powyższe wiadomości.

Co było przyczyną utraty kapitału Atomic Wallet? 

Niestety Atomic Wallet nie wskazał dokładnie, dlaczego doszło do ataku i jak on przebiegał. Według firmy istnieją jedynie hipotetyczne przesłanki wskazujące na możliwość działań wirusa w urządzeniach użytkowników, naruszenie infrastruktury, atak typu man-in-the-middle lub implikacja złośliwego kodu.

Firma po prostu nie wie co się stało i kto stoi za atakiem. Co gorsza – pokrzywdzeni też tego nie wiedzą. Według AW wprowadzono nową infrastrukturę, która już zapewni bezpieczeństwo klientom. Dodatkowo, Atomic Wallet poinformowało, że pracuje nad aktualizacją aplikacji w celu zwiększenia bezpieczeństwa, która została zweryfikowana przez zewnętrznych specjalistów.

Dotychczasowe tuszowanie problemu nie przekonało internautów, którzy zadają dalsze pytania w sprawie. Hacken, podmiot specjalizujący się w audytowaniu smart kontraktów spytał o wspomnianych biegłych, a konkretnie o to – jakie wysnuli wnioski. Odpowiedzi oczywiście brak. Ponadto Ouriel Ohayon, dyrektor generalny konkurencyjnego dostawcy portfela ZenGo, zadał pytanie odnośnie tego dlaczego AW musiało zmienić swoją infrastrukturę bezpieczeństwa? Spółka milczy również w tej kwestii. 

 

Samo Atomic Wallet stwierdziło, że widzi pranie i mieszanie środków użytkowników i może je śledzić. Ponadto skorzystano z pomocy firm, które analizują obieg kapitału w zdecentralizowanych sieciach, między innymi z usług Chainalysis i Crystal Blockchain. Na wyniki śledztwa przyjdzie nam prawdopodobnie jeszcze poczekać. Jak widać Atomic Wallet od samego początku nie było fair wobec swoich klientów, a dzisiaj pomimo być może szczerych chęci – nadal nie budzi zaufania.

portfel-kryptowalut, Atomic walletreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.