Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 22.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 22 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Górnicy bitcoina zarobili w 24h rekordowe 107 mln USD

Górnicy bitcoina odnotowali w sobotę rekordowy poziom przychodów. Aż 75% tej kwoty stanowiły opłaty transakcyjne. Dzieje się w sieci największej z kryptowalut.

Czytaj więcej: Górnicy bitcoina zarobieni jak nigdy wcześniej. Halving pomógł im osiągnąć nowy rekord

MFW pisze w oficjalnym raporcie, dlaczego ludzie potrzebują bitcoina

Bardzo dobrze, że takie instytucje, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy przedstawiają bitcoina jako narzędzie, które ratuje sytuację finansową wielu ludzi, których rządy zawiodły. Jest to zdrowe przeciwieństwo wobec tego, co głoszą niektóre instytucje próbując zrobić z BTC narzędzie terrorystów. Fakty są faktami.

Czytaj więcej: MFW potwierdza, że bitcoin stał się niezbędny w dobie niestabilności finansowej

Kolejne maile Satoshi’ego Nakamoto i następne niepodzianki

Wiedzieliście, że twórca bitcoina współpracował z kimś, kto w pewnym stopniu pełnił rolę jego ucznia? Wiemy kim był ten człowiek, chociaż on sam zapewne nie znał tożsamości swojego “mistrza” kryjącego się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W każdym razie, ujawnił on ostatnio bardzo obszerny zapis swojej korespondencji z legendarnym kryptografem, z którego dowiadujemy się kolejnych ciekawych faktów na temat tego, jak postrzegał on BTC.

Czytaj więcej: Kolejne nieznane e-maile Satoshi’ego Nakamoto. Tak wyglądała wstępna koncepcja bitcoina

Sam Bankman-Fried zdecydował się pogrążyć kilku współpracowników

Zanim Sam Bankman-Fried usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za dokonane oszustwa, został pogrążony przez swoich byłych współpracowników, którzy zeznawali przeciwko niemu. Przypomnijmy, że były CEO FTX do samego końca zarzekał się, że niczego złego nie zrobił i nie czuje się niczemu winien. Teraz jednak chyba zmienił punkt widzenia na sytuację dot. swojego upadłego imperium, bowiem dogadał się z powodami, by pomóc im pogrążyć kilka osób, z którymi działał.

Czytaj więcej: SBF idzie na współpracę! Były CEO FTX pomoże dobrać się do celebrytów

Szaleństwo memecoinów trwa dalej. 10k USD zamienione w moment w 10 mln USD

A na blockchainie Solany memecoinowe szaleństwo trwa dalej. Pewien trader postawił wczoraj “niewielką sumkę” na nowy token, który uczynił go w kilka godzin milionerem. Ciekawe, czy ten ktoś miał takiego nosa oraz sporo szczęścia, czy może była to jakaś ustawka na zasadzie insider tradingu.

Czytaj więcej: Nowy token na Solanie skacze w dobę o blisko 10 000%. Pewien trader zamienia 10k USD w 10 mln USD!


Newsy z weekendu


Czwarty halving za nami

Mamy to! Halving stał się faktem! W sieci Bitcoina dokonała się kolejna, czwarta już przełomowa zmiana dot. nowej podaży BTC, która ma za zadanie utrzymać cenę tej kryptowaluty na odpowiednim poziomie. Od teraz górnicy za każdy wydobyty nowy blok będą otrzymywać 3,125 bitcoina, czyli o 50% mniejszą ilość niż przez ostatnie 4 lata.

Czytaj więcej: W sieci bitcoina zaszedł halving!

FOMO na bitcoina dopiero się zacznie – twierdzi znany biznesmen

Jak na razie, na rynku bitcoina nie widać oznak tego, by ulica pośpiesznie wchodziła na niego w obawie o to, że ominie ich szansa na wzbogacenie się podczas obecnej hossy. Wystąpienie tego typu sytuacji, gdy spanikowani inwestorzy zaczynają czym prędzej kupować BTC, będzie oznaką tego, że zbliżamy się do końca tego cyklu byka. Mark Yusko wskazuje, kiedy to może nastąpić.

Czytaj więcej: Prawdziwe FOMO na bitcoina zacznie się w tym momencie – wskazuje Mark Yusko

5 rzeczy, które odróżniają ten halving od poprzedniego

Krajobraz ekosystemu bitcoina mocno się pozmieniał od 2020 roku. Oczywiście na dobre, co daje jeszcze większe nadzieje na to, że kurs kryptowaluty będzie rósł nadal w obecnym cyklu, a jej sieć będzie bezpieczniejsza.

Czytaj więcej: Ten halving różni się od poprzedniego w wielu kwestiach. Oto najważniejsze z nich

Blok nr. 840 000 okazał się najdroższym w historii

Halving i po halvingu, ale echa tego wydarzenia nie milkną. W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o tym, jak zachowa się cena bitcoina oraz co będzie z jego górnikami, a tutaj część z nich zgarnęła ogromną prowizję za jeden blok. Niektóre opłaty za dodanie transakcji do niego wzrosły bowiem do sześciocyfrowych poziomów. Wiemy jednak, co wywołało taki stan rzeczy

Czytaj więcej: Halving przyniósł nowy rekord w sieci Bitcoina. Blok nr 840 000 zgarnął największą prowizję w historii blockchaina

Kursy kryptowalut 22.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.