SBF idzie na współpracę! Były CEO FTX pomoże dobrać się do celebrytów | Wiadomości | CrypS.

SBF idzie na współpracę! Były CEO FTX pomoże dobrać się do celebrytów

Karolina Zawodnik
SBF

Sam Bankman-Fried (SBF) zgodził się na współpracę z inwestorami, którzy złożyli pozew zbiorowy przeciwko celebrytom, którzy reklamowali upadłą giełdę kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX. Skazany przedsiębiorca przystał na takie kroki, aby osiągnąć z nich korzyści.


  • SBF może zostać uwolniony od potencjalnych zarzutów po odbyciu kary więzienia w wysokości 25 lat pozbawienia wolności. Jednym z warunków jest współpraca w procesach sądowych powiązanych z FTX,
  • Z najnowszych doniesień wynika, że były CEO FTX zgodził się zeznawać w procesie przeciwko celebrytom reklamujących jego upadłą giełdę.

SBF zwróci się przeciwko celebrytom

Byli inwestorzy FTX sfinalizowali porozumienie z Samem Bankmanem-Friedem. W jego ramach ma on zeznawać w procesach sądowych wytoczonych przeciwko znanym osobom, które promowały upadłą giełdę wirtualnych walut.

Jeśli ugoda ta zostanie zatwierdzona przez sąd Południowego Okręgu Florydy, uwolni ona SBF-a od dodatkowych zarzutów cywilnych po odsiadce 25 lat za kratami za oszustwo, jakiego się dopuścił.

W ramach wspomnianej “umowy” Sam Bankman-Fried miałby w rozsądny sposób współpracować z radcą prawnym, oferując zarówno zeznania, jak i dokumenty stanowiące pomoc w procesie przeciwko FTX. Mężczyzna ten miałby również ujawnić swoje powiązania i kontakty z firmami oraz celebrytami tj. Kevin O’Leary czy Tom Brady, którzy promowali FTX.

Pozew zbiorowy wymierzony w znane osobowości twierdzi, iż te reklamowały m.in. kontrowersyjne konta należące do FTX tj. Yield-Bearing Accounts (YBA). Według powodów rekomendacje te naraziły wielu inwestorów na straty finansowe.

Co ciekawe, na liście oskarżonych umieszczona została także prestiżowa kancelaria prawnicza Sullivan & Cromwell (S&C). W lutym br. grupa wierzycieli złożyła przeciwko niej odrębny pozew, z którego wynika, iż brała ona udział w oszukańczych działaniach prowadzonych przez FTX.

Losy byłego CEO FTX

Sam Bankman-Fried niegdyś nazywany “krypto-mesjaszem” przyczynił się do upadku swojego kryptowalutowego imperium w listopadzie 2022 r. Giełda przez niego prowadzona, która zyskała renomę wśród wielu ważnych osobistości, ostatecznie doświadczyła kryzysu płynności.

Najnowsze posunięcia SBF-a są komentowane przez niektórych obserwatorów jego losów, jako próba zdobycia przychylności sądu podczas apelacji karnej. Inni sugerują również, że stanowi to część planu związanego ze zrzuceniem części odpowiedzialności za porażkę FTX na inne osoby.

Pozew przeciwko celebrytom próbuje udowodnić, iż ci świadomie wprowadzali inwestorów FTX w błąd. SBF mógłby potencjalnie ujawnić e-maile, z których wynikałoby, że informował on osoby reklamujące produkty wspomnianej giełdy o potencjalnym ryzyku z nimi związanym. Jeśli dowody w sprawie nie będą wystarczające, pozew może zostać uznany za bezpodstawny.

SBFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.