Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 21.09.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 września

Spis treści:


USA mogą zakazać algorytmicznych stablecoinów w stylu Terra USD

W Ameryce powstał projekt ustawy, która wprowadza dwuletni zakaz tworzenia nowych algorytmicznych stablecoinów. Istniejące tokeny miałyby dwa lata czasu na dostosowanie się do prawa i zmiany zabezpieczenia z kryptowalut na twarde aktywa, takie jak gotówka i obligacje. Głosy o konieczności uregulowania rynku stablecoinów zaczęły pojawiać się w różnych jurysdykcjach po głośnym upadku TerraUSD (UST).

Czytaj więcej: USA mogą zakazać algorytmicznych stablecoinów w stylu Terra USD


Arbitrum wypłaca 400 ETH nagrody za znalezienie krytycznej luki

Etyczny haker otrzymał 400 ETH nagrody od zespołu Arbitrum za zgłoszenie luki, która mogła zostać wykorzystana do kradzieży aktywów o wartości setek milionów dolarów. Usterka znajdowała się w moście łączącym Ethereum i Arbitrum Nitro i mogła prowadzić do przechwycenia wszystkich środków przenoszonych pomiędzy sieciami.

Czytaj więcej: Arbitrum wypłaca 400 ETH nagrody za znalezienie krytycznej luki


Cyfrowa waluta USA jest potrzebna, by konkurować z Chinami

Pięciu prelegentów na przesłuchaniu dla Komisji Usług Finansowych amerykańskiej Izby głosowało we wtorek za tym, aby Stany Zjednoczone opracowały pewien rodzaj krajowego stablecoina lub CBDC. Powoływali się przy tym na konkurencję ze strony Chin.

Czytaj więcej: Cyfrowa waluta USA jest potrzebna, by konkurować z Chinami


Raoul Pal: Solana wyprzedzi „zabójców Ethereum” podczas kolejnej hossy

Były bankier Goldman Sachs przewiduje, że blockchainy warstwy 1 konkurujące z Ethereum będą rosły w nowym cyklu byka w taki sam sposób jak Ethereum od 2020 do końca 2021 roku. Dlatego też Raul Pal osobiście zainwestował w SOL, który jest najbliższym z konkurentów do ETH.

Czytaj więcej: Raoul Pal: Solana wyprzedzi „zabójców Ethereum” podczas kolejnej hossy


Brazylijski sąd: „Bitcoin Faraon” ma oddać inwestorom 3,7 mld USD

Glaidson Acácio Dos Santos, czyli samozwańczy brazylijski Faraon Bitcoina, ma wpłacić do sądu 19 miliardów reali zadecydował sąd. Równowartość 3,7 mld USD miałaby trafić do wierzycieli jego piramidy finansowej G.A.S. Consultoria e Tecnologia. Nie wiadomo tylko, czy oskarży dysponuje obecnie takimi środkami.

Czytaj więcej: Brazylijski sąd: „Bitcoin Faraon” ma oddać inwestorom 3,7 mld USD


Tether musi dostarczyć pełną dokumentację na temat USDT

W toku sprawy wytoczonej Tetherowi z powodu rzekomego wywołania szkód rynkowych o wartości 1,4 mld dolarów, sąd poprosił spółkę o dostarczenie szeregu dokumentów związanych z USDT. Sprzeciw emitenta największego stablecoina na rynku został odrzucony. Tether musi przedstawić swoją księgę główną, bilans, rachunki zysków i strat, rachunki przepływów pieniężnych , a także dokumentację wszystkich transakcji lub transferów kryptowaluty lub innych stablecoinów. –> źródło: CoinDesk


Maple Finance zbiera 300 mln USD na pożyczki dla górników BTC

Jeden z głównych pożyczkodawców DeFi Maple Finance połączył siły ze spółką Icebraker, tworząc pulę pożyczkową o wartości 300 milionów dolarów, dedykowaną firmom z branży wydobycia bitcoinów. Zabezpieczenie udzielonych środków miałyby stanowić fizyczne aktywa lub sprzęt (w tym koparki kryptowalut, transformatory itd.) lub kryptowaluty. Pożyczki będą udzielane na okres od 12 do 18 miesięcy z oprocentowaniem w przedziale 15% – 20%.


OpenSea dodaje wsparcie dla Arbitrum

Wiodący rynek NFT OpenSea ogłosił wsparcie dla rozwiązania skalowania warstwy 2 Ethereum – Arbitrum. Integracja zostanie zakończona już dzisiaj, 21 września.


Visa, ConsenSys i a16z zainwestowały 51,5 mln USD w platformę Sardine

Platforma do wykrywania oszustw Sardine zamknęła rundę finansowania serii B prowadzoną przez Andreessen Horowitz (a16z). Wśród inwestorów znaleźli się m.in. NG Ventures, ConsenSys, Cross River Digital, Visa, Eric Schmidt i Google Ventures. Projektowi udało się zebrać 51,5 mln dolarów. –> źródło: ForkLog


Chiny rozszerzą testy cyfrowego juana na cztery prowincje

Chińskie prowincje Sichuan, Hebei, Jiangsu i Guangdong rozpoczną testy cyfrowego juana (e-CNY). Taką informację podał South China Morning Post, powołując się na zastępcę gubernatora banku centralnego – Fana Yifei. Urzędnik określił program jako “ważną infrastrukturę ery cyfrowej”. Nie sprecyzował terminu rozszerzenia geografii procesu. –> źródło: South China Morning Post


Binance pozyskuje kolejną krypto licencję w Dubaju

Największa na świecie giełda kryptowalutBinance – uzyskała licencję minimal viable product (MVP) od Dubajskiego Urzędu Regulacji Wirtualnych Aktywów (VARA). Autoryzacja umożliwia firmie rozpoczęcie świadczenia szeregu usług związanych z aktywami cyfrowymi dla wykwalifikowanych inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. –> źródło: CryptoPotato


 

sytuacja na rynku kryptowalut 21.09.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.