Brazylijski sąd: "Bitcoin Faraon" ma oddać inwestorom 3,7 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Brazylijski sąd: „Bitcoin Faraon” ma oddać inwestorom 3,7 mld USD

Anna Sutowicz
Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francji

W poniedziałek sędzia sądu federalnego nakazał Glaidsonowi Acácio Dos Santosowi, brazylijskiemu „Faraonowi Bitcoinów” zdeponować 19 mld brazylijskich reais (ok. 3,7 mld USD). Jego firma była rzekomo zaangażowana w piramidę finansową.


19 września sędzia sądu federalnego w Rio de Janeiro nakazał brazylijskiemu „Faraonowi Bitcoinów” Glaidsonowi Acácio Dos Santosowi zdeponować w sądzie kwotę 19 miliardów brazylijskich reais, co stanowi prawie 3,7 mld USD. Jego firma G.A.S. Consultoria e Tecnologia rzekomo uczestniczyła w schemacie Ponziego, opartym na Bitcoinie (BTC).

Glaidson Acácio Dos Santos obiecywał inwestorom 10% miesięcznych zwrotów. Środki, jeśli zostaną wypłacone, trafiłyby do ponad 122 tys. wierzycieli i inwestorów, którzy prowadzili interesy z GAS Consultoria. Długi byłyby spłacane wierzycielom tylko wtedy, gdyby firma udowodniła ich legalne pochodzenie, poinformował serwis O Globo.

Serwis informacyjny napisał także, że ​​federalny sąd regionalny niedawno przyznał Dos Santosowi habeas corpus. To procedura umożliwiająca stawiennictwo przed sądem osoby, która została pozbawiona wolności do wyjaśnienia jej statusu prawnego. Nie jest wiadomo, czy Dos Santos wpłaci zasądzoną kwotę. Decyzję o zdeponowaniu kwoty miliardera podjęła sędzia Rosália Monteiro Figueira z III Federalnego Sądu Karnego.

Dos Santos i Operacja Kryptos

Dos Santosowi zarzucono prowadzenie piramidy finansowej o nazwie Operacja Kryptos. W sierpniu ubiegłego roku, brazylijska policja federalna powiedziała, że w ramach tej operacji zajęła 591 BTC (wartych wtedy blisko 28 mln USD). Zajęto również inne przedmioty, m.in. zegarki, biżuterię i dokumenty. Dochodzenie w sprawie piramidy finansowej zostało przeprowadzone przez Policję Federalną Regionu Jezior w Rio. A skonfiskowane środki zostały udostępnione sądom.

W ubiegłym tygodniu regionalny sąd wyborczy w Rio de Janeiro zagłosował za zablokowaniem kandydatury Dos Santosa na stanowisko deputowanego do Kongresu.

Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francjireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.