Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.07.2025]

Kursy kryptowalut 21.07.2025

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 21 lipca 2025 r.


Spis treści:


Ethereum nie przestaje rosnąć. Najwyższa cena w 2025 roku

Kurs ETH znajduje się obecnie na poziomach ostatni raz widzianych w połowie grudnia. Druga największa kryptowaluta w dalszym ciągu odkuwa miesiące niedoli i zmasowanej krytyki pod jej adresem ze strony inwestorów. W międzyczasie doszło do znacznego ożywienia w sektorze niewymiennych tokenów, czyli NFT. Tutaj również obserwujemy dość ciekawy powrót do żywych.

Czytaj więcej: Ethereum osiąga najwyższą cenę w 2025 roku! Czy pomógł w tym stary trend?

Rafał Zaorski skazany za insider trading!

Najsłynniejszy polski spekulant w tarapatach. Sąd uznał, że Rafał Zaorski dopuścił się insider tradingu i uznał go winnego wobec stawianych mu zarzutów. Gdyby sprawa miała się na tym zakończyć, to były lokator Złotej 44 pewnie machnąłby na to ręką, ale przed nim kolejne batalie prawne. KNF prowadzi już następne dochodzenie w sprawie jego innych biznesów.

Czytaj więcej: Rafał Zaorski usłyszał wyrok w sądzie! To nie koniec jego problemów

Salwador od miesięcy nie kupuje bitcoina. Potwierdzono, że prezydent kłamie

Ulubiony prezydent maksymalistów bitcoina, stojący na czele Salwadoru Nayib Bukele, okazał się być zwykłym kłamcą i oszustem, który zgrywał cwaniaczka nie robiącego sobie nic z warunków umowy, jaką jego kraj zawarł z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Na jaw wyszło, że państwo, które w 2021 roku uznało BTC za prawny środek płatniczy, od jakiegoś czasu wcale nie skupuje kolejnych partii tego aktywa, chociaż jego głowa zapewniała, że nabywa po jednym bitcoinie dziennie.

Czytaj więcej: Nayib Bukele od miesięcy kłamał w sprawie bitcoina. Potwierdzili to urzędnicy Salwadoru

Firma Trumpa kupuje bitcoina za 2 miliardy dolarów

Powiązana z Donaldem Trumpem spółka medialna jeszcze dwa miesiące temu zarzekała się, że doniesienia o planach zakupu bitcoina za miliardy dolarów to bzdura. Dziś okazuje się, że przekazane przez „Financial Times” informacje były prawdziwe, a Trump Media oficjalnie ogłosiło inwestycję w cyfrowe złoto.

Czytaj więcej: Trump Media kupuje bitcoina za 2 miliardy dolarów!

Ropa w Polsce odkryta! Gamechanger dla krajowej energetyki

Co tutaj się zadziało?! Central European Petroleum (CEP) poinformowało, że na terenie Morza Bałtyckiego, niedaleko Świnoujścia, odkryto miliony ton ropy oraz gazu, który nadaje się do handlu. Jeżeli zaraz obce siły nie położą na tym swoim łap, może być to gamechanger dla krajowej energetyki.

Czytaj więcej: Odkryto ogromne złoża ropy obok Świnoujścia! „Historyczny moment dla polskiego sektora energetycznego”

Czy na nowe ATH XRP będziemy musimy znów czekać tyle lat?

Po tym, jak kryptowaluta od Ripple po ponad 7 latach ustanowiła nowy rekord wszechczasów, na rynku ponownie wybrzmiał boom na XRP. Czy więc możemy się spodziewać kolejnych przypadków ATH tego altcoina w najbliższym czasie?

Czytaj więcej: Kurs XRP w ciągu roku skoczył o ponad 500%. Co dalej z nowym ATH?


Newsy z weekendu


Równo po ataku na WazirX hakerzy uderzają w inną giełdę z tego kraju

Hakerzy znów uderzają! Znana indyjska giełda straciła kilkadziesiąt milionów dolarów w kryptowalutach, co miało miejsce zaledwie dwa dni po innym skoku na tego typu platformę. W obu przypadkach możemy wskazać na dość dziwną postawę ze strony włodarzy.

Czytaj więcej: Drugi atak na giełdę kryptowalut w ciągu tygodnia. Data exploita wydaje się być nieprzypadkowa

Znaczenie halvingu na bitcoina staje się coraz mniejsze – wskazuje Tim Draper

Halving dotychczas wyznaczał czteroletni cykl bitcoina, w trakcie którego mieliśmy okresy hossy oraz bessy. Obecnie coraz bardziej zauważalne jest odchylenie zachowania kryptowalut od tego wydarzenia. Tim Draper uważa, że znaczenie halvingu z biegiem lat zacznie coraz bardziej maleć.

Czytaj więcej: Halving traci na znaczeniu w cykliczności bitcoina. Legendarny inwestor, wyjaśnia dlaczego

Czy lipcu jeszcze doczekamy się kolejnego ATH bitcoina?

Po eleganckim rajdzie cenowym, który bitcoin zakończył na poziomie 123 tys. dolarów, przyszedł czas na skromną korektę. Czy jednak przed końcem lipca możemy spodziewać się jeszcze nowego rekordu wszech czasów ceny największej z kryptowalut?

Czytaj więcej: Czy bitcoin osiągnie jeszcze nowe ATH w lipcu? Możliwy jest na pewno ten scenariusz

Ethereum może jeszcze mocno spaść, nim wyruszy po poziom 4000 USD

Ethereum wzrosło wczoraj do najwyższego poziomu od początku roku. Topowy analityk uważa, że nie jest to ostatnie słowo tej kryptowaluty w kwestii wzrostów, ale zapowiada się przed tym na głębszą korektę. Traderzy niech mają na to względzie, jeżeli chcą dokupić coś na dołku w najbliższym czasie.

Czytaj więcej: Przygotuj się na spadek Ethereum – ostrzega Michaël van de Poppe

Ustawa regulująca stablecoiny w USA została podpisana przez Trumpa

I cyk, podpisane! Jesteśmy świadkami przełomowego momentu w historii kryptowalut. Po wielu latach starań i walk z Demokratami w końcu udało się wprowadzić pierwsze regulacje tej klasy aktywów w Stanach Zjednoczonych. Wspomniani politycy zarzucali oczywiście Trumpowi, że jego podpis pod ustawą GENIUS Act był podyktowany tym, że jego firma sama w tym interes, ale faktem jest, że to kluczowa zmiana dla całej branży krypto.

Czytaj więcej: Trump podpisał ustawę GENIUS. Pierwsze w historii USA regulacje kryptowalut

Czy powinniśmy się już szykować na altseason?

Sytuacja króla kryptowalut w stosunku do altów w ostatnich dniach dała inwestorom spore nadzieje na to, że jesteśmy na progu nowego altcoin season. Byłoby miło, zważywszy na to, że ten opóźnia się już naprawdę mocno.

Czytaj więcej: Bitcoin traci dominację na rynku kryptowalut. Co, jeśli ten trend się utrzyma?


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->