Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 20.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 października 2023 roku.


Spis treści:


SEC wycofuje akt oskarżenia przeciwko dyrektorom Ripple

Komisja Papierów Wartościowych (SEC) robi krok wstecz w sprawie przeciwko firmie Ripple, z którą walczy w sądzie od prawie 3 lat. Regulator już dwukrotnie w tym roku poniósł porażkę w kwestii tego, czy token XRP jest papierem wartościowym czy może towarem. Teraz wycofano indywidualne akty oskarżenia wobec dwóm kluczowym dyrektorom tej firmy, co zostało uznane za kapitulację SEC w całym tym konflikcie. Nie można pominąć także informacji, że kryptowaluta od firmy zareagowała ładnym wzrostem.

Czytaj więcej: SEC rzuca ręcznik w sprawie przeciwko Ripple. Kurs XRP rośnie!

Binance ponownie obsługuje euro

Po kilku problematycznych miesiącach w kwestii znalezienia nowego partnera, który by zastąpił Paysafe jako podmiot odpowiedzialny za przetwarzanie wpłat i wypłat w euro, Binance w końcu znalazło rozwiązanie tego problemu. Giełda przekazała, że już jest na etapie integracji części kont ze swojej platformy odnośnie usług związanych z depozytami w głównej europejskiej walucie fiducjarnej. Czyżby giełda zaczynała wychodzić na prostą po swoim słabszym okresie?

Czytaj więcej: Binance przywraca obsługę euro!

MakerDAO osiąga nowy kamień milowy

Zdecentralizowana organizacja autonomiczna, która jest jednym z liderów na rynku kryptowalutowych pożyczek, odnotowała rekordową ilość przychodów za ten rok. Sytuacja projektu jest naprawdę dobra, a ku temu przysłużyło się m.in. postawienie za alternatywną formę zabezpieczenia jej aktywów, która generuje spore zyski.

Czytaj więcej: MakerDAO bije nowy rekord przychodów!

Joseph Lupin oszukał swoich pracowników w kwestii udziałów w Consensys

Znany biznesmen z rynku kryptowalut zachował się jak zwykły kłamca i jeszcze zarobił na stracie swoich pracowników? Takie oskarżenia wysunięto przeciwko jednemu z twórców ETH. To nie pierwszy raz, gdy dyrektor generalny Consensys musi bronić się w sądzie wobec tego typu zarzutów.

Czytaj więcej: Współzałożyciel Ethereum oskarżony przez pracowników o oszustwo. Sprawa jest skomplikowana

Bitcoin walczy o poziom 30 tys. dolarów! Co napędziło nowe wzrosty?

Król kryptowalut przebił dziś pierwszy raz od kilku tygodni kluczowy opór na poziomie 30 tys. dolarów za jedną złotą monetę, po jednak zanurkował w okolice 29 500 dolarów. Skąd się wzięła taka zmiana na wykresie cenowym BTC? Przyczyn jest kilka, jednakże można wskazać tutaj jedną, która jest kluczowa.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina rośnie! Co motywuje byki, by walczyć o poziom 30 tys. USD?

Raport za III kwartał br. wskazuje na słabe strony rynku kryptowalut

Giełda Binance opublikowała raport za poprzedni kwartał dot. sytuacji na rynku cyfrowych aktywów. Okazuje się, że to lato było dosyć chłodne dla inwestorów kryptowalut, bowiem okres ten najbardziej charakteryzowały spadki. Kapitalizacja rynkowa rynku spadła o 8,6% w porównaniu z wcześniejszym kwartałem. Najgorzej radził sobie segment finansowania przez Venture Capital (VC) oraz niewymiennych tokenów (NFT).

Atomic Wallet ponownie daje o sobie znać i próbuje naprawić swój PR

Producent cyfrowych portfeli – Atomic – poinformował, że w ostatnim czasie dokonał zamrożenia środków na 2 miliony dolarów, które pochodziły z „podejrzanych depozytów”. Firma współpracuje z różnymi platformami monitorującymi sytuacje na blockchainach oraz z topowymi giełdami kryptowalut. Atomic widocznie próbuje zmyć skazę na honorze, po tym jak jego portfele w czerwcu tego roku padły ofiarą exploita na 100 mln dolarów, a producent nie podjął w związku z tym żadnych działań.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 20.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.