Binance przywraca obsługę euro! | Wiadomości | CrypS.

Binance przywraca obsługę euro!

Filip Dzięciołowski
Sukces

Binance może pochwalić się znalezieniem rozwiązania na poważny problem, z jakim giełda się borykała w ostatnim czasie. Firma poinformowała, że udało się jej nawiązać partnerstwo z kilkoma podmiotami z sektora walut fiducjarnych, więc niebawem wpłaty i wypłaty w euro zostaną przywrócone. 


Spadek wolumenu obrotów na dowodzonej przez Changpeng Zhao platformie oraz znaczna utrata udziałów na rynku kryptowalut, to tylko część niedogodności, z jakimi Binance musi się mierzyć w ostatnim czasie. Problemy giełdy w dużej mierze wynikają z silnej presji regulacyjnej, jaka jest na nią wywierana przez wiele organów nadzorczych w różnych krajach.

W następstwie konfliktu prawnego z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) od Binance zaczęło odwracać się w ostatnich miesiącach wielu partnerów. Najbardziej komplikującą sprawą, która ogranicza dalsze funkcjonowanie giełdy w danych jurysdykcjach, okazał się brak podmiotów, którzy by pośredniczyli w przetwarzaniu wpłat i wypłat walut fiducjarnych na tę platformę ze strony klientów.

Jednak po kilku miesiącach ten deficyt został w końcu zaspokojony. Binance ogłosiło właśnie, że ponownie rusza z płatnościami w euro.

Binance wraca do gry na europejskim rynku

W czerwcu od Binance odwróciła się firma Safepay, które ogłosiła, że przestanie przetwarzać płatności w euro oraz funtach dla tej giełdy. Umowa zawarta z firmą zobowiązywała ją jednak do tego, by pełnić takie usługi do dnia 25 września 2023 roku. Warto tutaj wspomnieć, że jednak już na początku zeszłego miesiąca pojawiły się doniesienia, jakoby część użytkowników platformy napotkała problemy przy wypłatach środków w euro.

W międzyczasie giełda sugerowała wszystkim europejskim klientom, by ci dokonali przed końcem października konwersji swoich funduszy w tej walucie fiducjarnej na stablecoina USDT, który od jakiegoś czasu pełni rolę „głównego aktywa” na Binance.

Jeśli więc jeszcze nie zdążyliście dokonać takiej zamiany, to może i nie będzie już to konieczne, bowiem ogłoszono właśnie, że Binance pozyskało kilku nowych partnerów, którzy będą się zajmowali przetwarzaniem płatności w euro, tak więc wszystko wraca do normy.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym zawiadomieniu, usługi fiducjarne, jakie będą oferowane przez nowych partnerów, obejmują wpłaty i wypłaty w euro za pośrednictwem Open Banking i SEPA/SEPA Instant.

Co za tym idzie, klienci giełdy będą mogli kupować i sprzedawać kryptowaluty za euro w ramach jednolitego obszaru płatności w tej walucie (SEPA), ale także również za pośrednictwem kart bankowych i sald fiducjarnych. Wraca także handel w parach z główną europejską walutą fiducjarną.

Sukcesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.