Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.09.2023]

Kursy kryptowalut 20.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 września 2023 roku.


Spis treści:


Binance bardzo nieładnie zachowało się wobec kilku klientów

Topowa giełda kryptowalut w przyszłym tygodniu przestanie być obsługiwana przez Paysafe, podmiot zapewniający jej wpłaty i wypłaty środków w euro. Okazało się, że część klientów z dużym wyprzedzeniem zostało pozbawionych tej możliwości i nikt ich o tym nie poinformował. No nie fajnie ze strony Binance.

Czytaj więcej: Binance po cichu wyłączyło wypłaty w euro dla części swoich klientów

Smart kontrakty z Ethereum w sieci Bitcoina

Firma Botanix Labs zaprezentowała swoje nowe rozwiązanie, jakim jest Spiderchain. Jest to nowatorski projekt łańcucha bocznego, który ma na celu integrację narzędzi dostępnych w ekosystemie Ethereum z siecią Bitcoina. Staking kryptowalut na blockchainie o innym algorytmie? Brzmi niemożliwie, a jednak.

Czytaj więcej: Fuzja Ethereum z Bitcoinem? Botanix Labs przedstawia Spiderchain

SEC zamierza wziąć się za DeFi

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie ukrywa swojej silnej niechęci do sektora cyfrowych aktywów. Stojący na jej czele Gary Gensler próbuje z wielu stron zaszkodzić tej branży w Stanach Zjednoczonych. Chociaż w ostatnim czasie regulator zaliczył kilka potknięć w sądzie przeciwko firmom z tego rynku, to jego zapał do psucia krwi podmiotom zajmującym się kryptowalutami nie opadł. Teraz dyrektor biura ds. egzekwowania prawa przez tą instytucję zapowiedział, że SEC jeszcze da wszystkim popalić. Jak oznajmił podczas swojego przemówienia, planowane jest pozwanie kolejnych firm oferujących handel tego typu aktywami. SEC na oku ma także sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Czytaj więcej: SEC zapowiada kolejne ataki na branżę kryptowalut

Jak posiedzenie Fedu wpływa na kurs bitcoina?

Decyzje najważniejszej amerykańskiej instytucji finansowej w sprawie zmian dot. stóp procentowych kredytów w przeszłości kilkukrotnie spotkały się z ostrą reakcją kursu pierwszej kryptowaluty. Dziś prezes Rezerwy Federalnej – Jerome Powell – przekaże decyzję tego organu w sprawie najbliższej przyszłości stóp procentowych. Jak analitycy postrzegają zależność ceny bitcoina od tego wydarzenia? Jaki kierunek wskazany przez Fed może napędzić skok kursu BTC bądź jego spadek?

Czytaj więcej: Dziś posiedzenie Fedu. Analitycy prognozują kurs bitcoina

Sylwester Suszek – szczegółowa historia króla kryptowalut

O najsłynniejszym polskim biznesmenie z branży kryptowalut słyszał w zeszłym roku cały kraj. Miało to związek z jego nagłym zaginięciem, w wyniku którego do dziś nie jest znany jego los. Prezentujemy Wam pełen obraz kariery Sylwestra Suszka. Czym się zajmował przed BitBayem? Jak sobie radziła legendarna giełda w pierwszych latach działania na tle zagranicznych konkurentów? Sukcesy, potknięcia, kontrowersje, komentarze, ciekawostki i różne teorie dotyczące działalności polskiego króla kryptowalut.

Czytaj więcej: Sylwester Suszek – kim jest polski król bitcoinów?

CEO Ledgera wskazuje czas premiery ich kontrowersyjnej funkcji Recover

W maju tego roku głośno było w środowisku kryptowalut o kontrowersjach, jakie wywołało ogłoszenie firmy Ledger, czyli lidera wśród dostawców zewnętrznych portfeli sprzętowych na cyfrowe aktywów. Dotyczyło ono ich specjalnej opcji o nazwie Recover. Chodziło o możliwość podziału frazy seed do naszych walletów na 3 różne części. Teraz dyrektor generalny firmy – Pascal Gauthier – przekazał, że funkcja ta zostanie wprowadzona prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku. Co więcej, wspominał o nieprzyjemnej sytuacji, która go spotkała podczas spotkania z pewnym ortodoksyjnym maksymalistą bitcoina.

Źródło: The Block

Kursy kryptowalut 20.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.