Binance po cichu wyłączyło wypłaty w euro dla części swoich klientów | Wiadomości | CrypS.

Binance po cichu wyłączyło wypłaty w euro dla części swoich klientów

Karolina Kropopek
Binance euro

Niektórzy klienci giełdy założonej przez Changpenga Zhao podobno zmagają się z problemami przy wypłacie euro z tej platformy. Ma to związek z utratą europejskiego partnera płatniczego przez Binance.


Choć firma Paysafe miała przestać wspierać Binance dopiero od 25 września 2023 r., jeszcze przed tym terminem niektórzy klienci zostali pozbawieni możliwości wypłaty środków w euro. 

Problemy z wypłatami EUR z Binance?

Ze względu na liczne ataki ze strony regulatorów czołowa giełda kryptowalut straciła wielu kluczowych partnerów. Brak wsparcia ze strony niektórych podmiotów utrudnił jej funkcjonowanie. Z najnowszych doniesień wynika, że niektórzy jej użytkownicy od kilku dni nie mogą wypłacić swoich środków w euro. 

Wspomniany problem został zgłoszony do mediów przez jednego z członków kryptowalutowej społeczności – Ervina Ursica Kovaca. W rozmowie z serwisem Coindesk oznajmił on, że 12 września br. wysłał trochę ETH na swoje konto na Binance i sprzedał tę wirtualną walutę za euro. Nie był jednak w stanie wypłacić środków w tej formie. Jego oczom ukazał się natomiast komunikat mówiący o tym, iż konto zostało zamknięte. Podobno nastąpiło to bez wcześniejszego uprzedzenia. 

Co ciekawe, jeszcze dzień przed tą niefortunną operacją ten sam użytkownik Binance był w stanie wypłacać środki w euro bez problemu. 

Oświadczenie Paysafe i Binance

Zgodnie z treścią komunikatu, jaki otrzymał wspomniany klient, zamknięcie konta nastąpiło w ramach przyspieszenia procesu końca współpracy z Paysafe. Dodatkowo poinformowano go, iż wszelkie pozostałe EUR i GBP obsługiwane przez tę platformę będą mogły zostać wypłacone dopiero po zakończeniu weryfikacji. 

Rzecznik Binance odniósł się do tej sytuacji w poniedziałek, zaznaczając, że Paysafa poddał „bardzo małą część” użytkowników „wcześniejszemu przeglądowi” zmierzającemu do zamknięcia ich współpracy. 

Z kolei Paysafe zabrał głos w miniony piątek, aby podkreślić, iż jego usługi dla klientów Binance pozostają w pełni operacyjne oraz zgodne ze zobowiązaniami umownymi i regulacyjnymi. Obok firma ta zaznaczyła także, że nie może spekulować, dlaczego ten konkretny klient nie mógł dokonać operacji. 

Paysafe ogłosił zamiar wycofania się ze współpracy z Binance już w czerwcu br. Wówczas to oznajmił, że nie będzie oferował swojego wbudowanego portfela dla klientów Binance z UE po dokonaniu “strategicznego przeglądu” tego partnerstwa. Posunięcie to nastąpiło zaraz po tym, gdy Paysafe wycofał wsparcie dla funta brytyjskiego dla nowych użytkowników Binance w maju tego samego r. 

Binance euroreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.