Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.07.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 20.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 lipca 2023 roku


Spis treści:


Kuwejt banuje kryptowaluty

Państwo znajdujące się na terenach południowo-zachodniej Azji radykalnie zwróciło się przeciwko cyfrowym aktywom. Tamtejszy najwyższy organ regulujący rynki finansowe wydał oświadczenie, w którym wskazuje się na kategoryczny zakaz posiadania, inwestowania, handlowania oraz wydobywania kryptowalut. Skąd nagle takie wrogie stanowisko wobec tej branży?

Czytaj więcej: Azjatycki kraj wprowadza surowy zakaz kryptowalut!

Kim jest nowy CEO Terraform Labs?

Firma stojąca za stablecoinem, którego depeg w maju 2022 roku spowodował straty na poziomie 40 miliardów dolarów, ma nowego dyrektora generalnego. Jego poprzednik – Do Kwon – przebywa obecnie w czarnogórskim areszcie, ale po jego opuszczeniu zostanie poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych lub od razu do Korei Południowej, gdzie grozi mu 40-letnia odsiadka. Kim jest postać, która wcześniej nie wychylała się zbytnio spośród szeregu pracowników firmy, a teraz została mianowana jej szefem?

Czytaj więcej: Terra ma nowego CEO. Jakie ma plany na przyszłość firmy i co sądzi o Do Kwonie?

Gensler straszy ”dodatkowymi zasobami” przeciwko kryptowalutom

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stara się o pozyskanie dodatkowych środków do przeszłorocznego budżetu na zwiększenie zakresu swoich działań. Szef tego organu regulacyjnego planuje zatrudnić jeszcze więcej osób, które by pomogły egzekwować przepisy wobec branży cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: W przyszłym roku SEC dopiero da popalić kryptowalutom

XRP nadal notuje wzrosty

Zeszłotygodniowe częściowe zwycięstwo Ripple nad SEC nadal zbiera swoje owoce. Chociaż to było do przewidzenia, że wystrzał kursu tokena firmy – XRP – zakończy się napotkaniem korekty dolnej, to popyt na to aktywo cały czas się utrzymuje. W ciągu ostatniej doby wartość tej kryptowaluty nadal rosła i jest blisko podjęcia próby przebicia kluczowej bariery. Według niektóry analityków dalej może być już tylko z górki.

Czytaj więcej: XRP znów wysyła bycze sygnały. Token Ripple blisko przełamania kluczowego poziomu

Ponoć znów można płacić w bitcoinie za samochody Tesli

W mediach zaczęły krążyć doniesienia na temat tego, że najpopularniejszy na świecie producent samochodów elektrycznych ponownie akceptuje płatności w pierwszej kryptowalucie. W 2021 roku CEO Tesli – Elon Musk – poinformował, że firma będzie honorować rozliczenia w BTC, jednakże potem się rozmyślił powołując się na obawy środowiskowe. W każdym razie, pewien użytkownik Twittera odkrył, że w kodzie źródłowym na oficjalnej stronie firmy wśród opcji płatności znowu znajduje się bitcoin. Pozostaje czekać na potwierdzenie tej informacji przez samego Muska.

Źródło: Bitcoinist

Sieć Solany w końcu działa bez zarzutu

Blockchain od Solana Labs ma to do siebie, że lubi się zawieszać, przeciążać i generalnie nie cieszy się dobrą opinią w społeczności kryptowalut. W ciągu ostatnich dwóch lat sieć ta doświadczyła wielu przestojów. Jednakże teraz firma opublikowała raport za ostatnie półrocze i pochwaliła się, że w drugim kwartale 2023 roku nie odnotowano ani jednej awarii. Co więcej, wiele wskaźników się poprawiło i wszystko wskazuje na to, że Solana jest obecnie w świetnej formie.

Źródło: Solana.com

Deadline dla SEC wobec wniosków dot. bitcoinowych ETFów

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otrzymała w ostatnich tygodniach aplikacje o utworzenie funduszy ETF opartych na cenie spot bitcoina od łącznie sześciu podmiotów. Teraz regulator oficjalnie wpisał te wnioski do Rejestru Federalnego, tak więc sprawa musi zostać formalnie rozpatrzona, a agencja ma konkretną ilość dni na wydanie zgody lub odrzucenie podań. Finalnie do marca 2024 roku ma być wiadomo czy któraś z firm inwestycyjnych otrzyma historyczną licencję.

Źródło: Reuters

Wielka Brytania zmienia zdanie na korzyść kryptowalut

Brytyjski organ regulacyjny – Financial Conduct Authority (FCA) – ogłosił, że w dniu 1 sierpnia wystartuje platforma testowa, na której projekty z sektorów technologicznych, w tym blockchaina i kryptowalut, będą mogły testować swoje produkty będące na wczesnym etapie rozwoju. Jest to forma współpracy między prawodawcą a podmiotami z danego rynku w celu wspólnego wypracowania odpowiednich ram regulacyjnych. Londyn coraz poważniej zaczyna stawiać swoje kroki w kwestii adopcji prawnej kryptowalut. Co więcej regulatorzy także odrzucili propozycję, by traktować handel cyfrowymi aktywami tak jak hazard.

Źródło: Coin Journal

Kursy kryptowalut 20.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.