XRP znów wysyła bycze sygnały. Token Ripple blisko przełamania kluczowego poziomu | Wiadomości | CrypS.

XRP znów wysyła bycze sygnały. Token Ripple blisko przełamania kluczowego poziomu

Patryk Chodyniecki
xrp ripple

Cena XRP, natywnej kryptowaluty należącej do Ripple Labs, zanotowała imponujący wzrost, przekraczając wartość 0.80 dolara i notując 77-procentowy skok w ciągu ostatnich siedmiu dni.


Powyższy wystrzał kursu wynika z częściowego zwycięstwa Ripple w sporze z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W jaki sposób wpływa to na branżę krypto?

Werdykt na korzyść Ripple i XRP

W niedawno zapadłym orzeczeniu stwierdzono, że XRP nie jest papierem wartościowym. W związku z tym Gensler poniósł sromotną klęskę w tej bitwie. Mimo, że wojna branży cyfrowych aktywów z SEC nadal się toczy, to zwycięstwo pierwszej bitwy na rzecz Ripple pozytywnie wpłynęło na kurs XRP. Obecnie jego cena zbliża się do kluczowego poziomu oporu, który wynosi  0,85 dolarów. To znowu sygnalizuje silną presję na zakup tego aktywa. Bez wątpienia jest to optymistyczny trend dla średnioterminowych perspektyw Ripple, który sugeruje korzystne czasy dla powyższej kryptowaluty, a co za tym idzie – również dla bitcoina. 

Skok ceny XRP i napływ kapitału 

Według danych z CoinMarketCap – XRP jest wyceniane w chwili pisania artykułu na 0.8202 dolara z imponującym wzrostem o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin. W ciągu ostatnich siedmiu dni kryptowaluta doświadczyła znaczącego wzrostu o nieco ponad 77%. Oprócz skoku kursu doszło do znaczącego zwiększenia kapitalizacji XRP o ponad 16 miliardów dolarów. Natomiast jeżeli mówimy o okresie obejmującym etap od 1 lipca do dzisiaj, to kapitalizacja zwiększyła się z 25 do 44 miliardów dolarów. Zaznaczyć jednak trzeba, że największy skok odnotowano tuż po publikacji zwycięskiego wyroku z SEC. 

Wykres przedstawia kurs XRP USD. Źródło: TradingView.com

Czy XRP przebije 1 dolara?

Gdy analizujemy historię kursu danej kryptowaluty, to musimy skupić się na tym, jakie wzorce historyczne za nią stoją. Co do zasady – zazwyczaj po byczym kursie, cyfrowe aktywa przechodzą fazę konsolidacji lub korekty. Powiedzmy sobie szczerze –  XRP nie jest wyjątkiem w tej kwestii. Z tych powodów należy wziąć pod uwagę możliwość według której dojdzie do korekty, a następnie ponownego wzrostu tego aktywa. Biorąc pod uwagę pęd byka, który powstał na skutek pozytywnego wyroku, istnieje jednak duża szansa, że XRP przekroczy wartość 1 dolara. Z tych powodów warto na bieżąco obserwować jego ruchy na giełdzie. 

xrp ripplereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.