Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 20.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 20 marca 2024 r.


Spis treści:

Strach na rynku bitcoina jest mocno przesadzony

Kurs bitcoina dalej spada i zbliżył się dziś do poziomu 60 000 USD. Inwestorzy instytucjonalni wypłacają coraz więcej środków z amerykańskich funduszy giełdowych (ETF), co nie jest rozsądnym posunięciem. W następstwie tego cena BTC zaliczyła największy spadek w ciągu doby od listopada 2022 roku, czyli upadku giełdy FTX. I co? I nic, żyjemy dalej, gdyż tak naprawdę nie dzieje się nic złego. Dlaczego ta korekta jest naprawdę potrzebna rynkowi kryptowalut, poniżemy poniżej.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina zalicza największy spadek w 24h od czasu upadku FTX

Fundacja Ethereum pod lupą władz USA. Tłumaczymy, o co może chodzić

Dziś kryptowalutowe media obiegła informacja, że Fundacja Ethereum może być obiektem śledztwa ze strony amerykańskich organów nadzoru. Wiele osób zaczęło snuć teorie, jakoby Gary Gensler i dowodzona przez niego SEC wreszcie postanowili w końcu rozwiązać kwestię tego, czy ether jest towarem czy papierem wartościowym. Okazuje się jednak, że cała sprawa prawdopodobnie ma zupełnie inne podłoże.

Czytaj więcej: O co chodzi ze śledztwem dot. Fundacji Ethereum? Prawnik wyjaśnia

Hayes wskazuje giełdę, która stanie się nr. 1 na rynku kryptowalut

Arthur Hayes wskazuje segment rynku kryptowalut, który dopiero mocno namiesza w branży. Opowiedział także o giełdzie, która wprowadza bardzo innowacyjne rozwiązanie dot. tradingu, co ma wybić ją poza wszelką konkurencję. Ponadto wytypował altcoina mającego szansę okazać się czarnym koniec tej hossy i nie, nie jest to SOL ani żaden memecoin.

Czytaj więcej: Ta giełda kryptowalut ma szansę przegonić wszystkich! A to altcoin, na którego stawiam – mówi Arthur Hayes

Trezor nie radzi sobie z atakami hakerów. Konto firmy na X zostało przejęte

Jeden z dwóch największych producentów portfeli sprzętowych na kryptowaluty kolejny raz w ostatnim czasie zmaga się z problemem dot. ataku hackerów. Firma, której produkty powinny stanowić najwyższą formę bezpieczeństwa dla naszych cyfrowych aktywów, sama ma problem z ochroną swoich kont przed napastnikami.

Czytaj więcej: Konto Trezora na X zhackowane! Na firmę spadła krytyka za brak środków dot. cyberbezpieczeństwa

Uważajcie na ludzi, którzy oferują szkolenia oraz cudowne programy inwestycyjne

Tutaj nie ma nawet co się spierać, bo dane płynące z wielu źródeł wskazują to samo. W branży kryptowalut cały czas panuje ogromny problem dot. oszustw dokonywanych przez fałszywych brokerów, osoby podszywające się pod wpływowe postacie i “szkoleniowców”, który nauczą Cię jak zrobić milion dolarów z niczego. Wraz z wybuchem kolejnej hossy te zjawiska jeszcze bardziej się nasiliły, bowiem przestępcy liczą, że złapią na wędkę osoby, które dopiero co pojawiły się na tym rynku. Tak więc uważajcie, bo na świecie jest naprawdę niewiele rzeczy za darmo, a pieniądze wcale nie lecą z nieba. W tym artykule opisujemy skalę problemu, jego rodzaje oraz to, na co zwracać uwagę i gdzie zgłaszać tego typu sytuacje.

Czytaj więcej: Oszustwo na kryptowaluty. Jak nie dać się okraść fałszywym brokerom i dlaczego nie ufać szkoleniowcom

CEO Coinbase wskazuje najważniejszy powód, by posiadać kryptowaluty

Brian Armstrong pisze o tym, jak dziś (i nie tylko) tradycyjne systemy finansowe ulegają pogorszeniu z winy osób, które stoją na ich czele. CEO Coinbase wyjaśnia, dlaczego świat potrzebuje bitcoina i co Amerykanie mogą zrobić, by umocnić jego pozycję.

Czytaj więcej: Do czego przydają się kryptowaluty? Wyjaśnia CEO Coinbase

Binance z kolejną akcją promocyjną. Do zgarnięcia sporo FDUSD

Giełda Binance jeszcze przez kilka dni prowadzi na swojej platformie specjalną promocję dla traderów działających na rynkach kontraktów terminowych. O tym, dlaczego taka opcja powinna zainteresować spekulantów, piszemy poniżej.

Czytaj więcej: Handlujesz na Binance Futures? Zagraj o 10 000 FDUSD

Kursy kryptowalut 20.03.2024



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.